Westworld iptal edildi, yıldız oyuncularına piyango vurdu

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Kas 08, 2022 Yorum Yok

Geçtiğimiz Cuma akşamı, HBO’nun dört dönemin akabinde ilim kurgu draması Westworld’ü sonlandırdığı haberi gelmişti. Serinin mimarları Jonathan Nolan ve Lisa Joy, daha Evvel yaptıkları açıklamada karmaşık ve çoklukla dolambaçlı diziyi beşinci ve nihayet dönemle sona erdirmeyi planladıklarını söylemişti, fakat bu planlar Warner Bros. ve Discovery birleşmesinin akabinde Mümkün olan her yerde maliyetleri düşürme gayretleri ile suya düşmüş oldu.

Buna Karşın Nolan, Joy ve yüksek bütçeli kimi oyuncular maaşlarını kaybetmeyecek üzere gözüküyor. Deadline’ın bildirdiğine nazaran, yayınlanmayacak olmasına karşın, hepsine beşinci dönem için ödeme yapılacak.

Evan Rachel Wood, Thandiwe Newton, Jeffrey Wright, Ed Harris ve Aaron Paul’dan oluşan, fakat şaşırtan bir formda Tessa Thompson’ı içermeyen listeki isimler, dizinin Haziran ayında nihayet dönemi yayınlanmadan Evvel beşinci dönem için “öde yahut oyna” kontratları imzalamıştı. Toplamda, 10-15 milyon dolar ödeme yapılması bekleniyor ve aslında Fazla değerliye mal olan bir sıra için bunun yüksek bir ödeme olmadığı söylenebilir.

Üçüncü dönemin yaklaşık 100 milyon dolara (10 kısım için 10 milyon dolar) mal olduğu söyleniyordu ve HBO beşinci dönemle devam etseydi, en az 80 milyon dolarlık bütçe harcanacaktı. Üçüncü ve dördüncü dönemler sekiz kısımlık sezonlardı ve beşinci dönemin da tıpkı kısım sayısını sürdürmesi bekleniyordu.

The Hollywood Reporter’ın söylediğine nazaran Nolan ve Joy da diziye epeyce Aka bir kar ile terk ediyor. Her iki İsim de Amazon ile dokuz haneli bir mutabakat yapmak için dördüncü dönemin yayınlanmasından Evvel Warner Bros. TV ile olan mutabakatlarını sonlandırdı. Prime Görüntü’nün nihayet ilim kurgu dizisi The Peripheral, ikiliyi yönetici üretimci olarak kabul ediyor ve tıpkı formda Interplay ve Bethesda’nın Fallout serisinin TV uyarlamasında da yerlerini alıyorlar. Nolan ve Joy, Amazon ile görüşmeler sırasında Westworld’de altıncı döneme kadar sıra sorumlusu olarak kalma müsaadesini muvaffakiyetle muahedeye eklemişlerdi ve sıra nitekim o kadar ileri gitmiş üzere ödeme alacaklar. Ölçü açıklanmadı, lakin şovun itibarı göz önüne alındığında, makul bir biçimde epeyce Çok olacağı varsayılabilir.

Ana takımın ve yaratıcıların fiyatsız ayrılmaması hoş olsa da, fiyatın dizinin grubuna değil, yalnızca az sayıda isme dağıtılacak olması, hatta dördüncü dönemden beşinci döneme geçecek olan ek oyuncu takımı üyeleri için geçerli olmamasının bu hoşluğun tesirini azalttığını söyleyebiliriz. Ayrıyeten, Tüm ödemeler göz önüne alındığında, dizinin sonlandırılması kararının, internet üzerinde finansal açıdan da farklı bir münakaşa yaratacağından emin olabiliriz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir