Samsung, Galaxy S23 işlemcisi için son kararını vermiş olabilir

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Kas 08, 2022 Yorum Yok

Samsung Galaxy S23 sızıntıları ve söylentileri süratle gelmeye devam ediyor ve duyduğumuz en nihayet söylenti, amiral gemisi telefon serisinin satılacağı pazarların tümünde Snapdragon yonga setleriyle çalışacağı istikametinde.

Bu haber, Snapdragon üreticisi Qualcomm’un yaptığı ve Qualcomm finans müdürü Akash Palkhiwala‘nın Snapdragon yongalarının Galaxy S23 ile pazarda “küresel bir pay” alacağını söylediği bir demece dayanıyor.

Samsung klasik olarak Galaxy S serisi telefonlarına bölgeye nazaran Qualcomm Snapdragon silikon ya da kendi Exynos yonga setlerini yerleştiriyor. mesela Avrupa’da ekseriyetle Exynos, ABD’de ise Snapdragon kullanılıyor. nihayet olarak ülkemizde de Snapdragon işlemcili modeli satışa sunulmuştu hatırlarsanız.

Galaxy S23’te yer alacak Laf konusu yonga elbette şimdi duyurulmamış olan Snapdragon 8 Gen 2 olacak ve bu Yıl piyasaya çıkacak birçok üst seviye Android telefona Güç veren Snapdragon 8 Gen 1’i takip edecek.

Ortalıkta dolaşan söylentilere nazaran, yonga setinin Gen 2 versiyonu Aralık 2022‘de piyasaya çıkabilir. Galaxy S23 ise kısa bir müddet sonra, muhtemelen Şubat ayında piyasaya çıkacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir