Whatsapp’da Altın Püf Noktalar!

Whatsapp’da Altın Püf Noktalar!

Genel, Sosyal Meda Uzmanlığı, Yeni Başlayanlar Eyl 10, 2022 Yorum Yok

Whatsapp uygulaması günümüz de en sık kullanılmakta olan uygulamalar arasında yer almaktadır. Her uygulamada olduğu gibi Whatsapp’da bazı fonksiyonlara ve işlevselliklere sahip bir çeşit uygulamadır. Birçok kullanıcı bu uygulamayı sadece indirip kurarak kullanıyorken yine birçok kullanıcı da Whatsapp’ın sunmuş olduğu birçok fonksiyondan önemli ölçüde faydalanmaktadır. Bu fonksiyonlara da ulaşabilmeniz aslında basittir. Sadece uygulama ayarlarına girerek bazı fonksiyonları görebilirsiniz. Ancak birçok kullanıcı bu fonksiyonları görebilseler de değiştirdiklerinde, düzenlemeler yaptıkların da neler ile karşılaştıklarını bilmemekteler. Whatsapp’ın faydaları olduğu kadar zararları da olabilmektedir ki bu zararları da yine bu fonksiyonlar ile oynayarak minimuma indirebilmekteyiz.

En Sık Kullanılan Fonksiyon

Whatsapp’taki en sık kullanılan ve en faydalı olan fonksiyondan başlayalım. Bu fonksiyon en son görülme özelliğidir. Bu özelliği değiştirerek insanların sizin son giriş vaktinizi görmelerini engelleyebilirsiniz. Bu sayede birçok kişinin “acaba mesajımı neden okumadı?” gibi düşüncelerinden kurtulabilirsiniz ve arkadaşlarınıza, sevdiklerinize mahcup olmazsınız. Son görülme özelliğini değiştirmek için “Whatsapp – Ayarlar – Hesap – Gizlilik – Son Görülme” yolunu izlemelisiniz. Bu yolu izledikten sonra bu fonksiyon altında olan “Herkes – Kişilerim – Hiç Kimse” seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Eğer “Hiç Kimse” seçeneğini tercih ederseniz insanlar sizin son online olduğunuz vakti göremezler. Seçenek herkes olunca hiç kimse göremez. Yaptığınız bu fonksiyonun bir de dezavantajı bulunmaktadır bu dezavantaj ise sizinde insanların son online oldukları vakti göremeyeceğinizdir.

Yapabileceğiniz Ayarlar

Yine önceki adımda bahsettiğimiz sekmenin içinde bulunan “Durum ve Profil Fotoğrafı Gizliliği” sekmesini de “Kişilerim” olarak ayarlayabilirsiniz. Bu fonksiyonu seçtiğiniz takdir de insanlar sizin bilgilerinize kolay bir şekilde erişemezler. Önce onları rehberinize kayıt etmeniz gerekmektedir. Gerçekten de çok işlevli bir fonksiyondur. Yine bu fonksiyonların yanı sıra telefonunuzu 3.şahıslara kaptırmanıza karşın yapabileceğiniz bir fonksiyon daha bulunmaktadır. O fonksiyon ise şifrelemedir. Ancak bu şifrelemeyi 3.programlar ile yapabiliyorsunuz. PlayStore üzerinden “ChatLock” gibi bazı şifreleme yazılımları sayesinde Whatsapp konuşmalarınızı kolay bir şekilde şifreleyebilir ve insanların sizin konuşmalarınızı görmelerinin önüne geçmiş olursunuz. Konuşmaları görmeleri için önceden sizin belirlemiş olduğunuz parolayı girmek zorunda kalırlar.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir