Tek Bir Cihaz İle İnternet Alanını Genişletin!

Tek Bir Cihaz İle İnternet Alanını Genişletin!

Genel, Sosyal Meda Uzmanlığı, Yeni Başlayanlar Eyl 10, 2022 Yorum Yok

Kablosuz internet kullanımında evin veya ofisin her kısmında internete aynı ivmede ve kesintisiz bağlanmak tek bir cihaz yatırımı sayesinde artık mümkündür.  Menzil genişletici (range extender) adı verilmekte olan makineler beraberinde modem veya router’ı değiştirmeden internetin mesafesi genişletilebiliyor.

Evde veya ofiste internete bağlı makinelerin artması beraberinde kablosuz ağın yaydığı sinyaller yani kapsamış olduğu bölge çok daha fazla önem kazanmaya başladı. Önceden yalnızca tek bir bilgisayarı, evin/ofisin belli bir kısmından internete bağlarken, bugün evin/ofisin her neredeyse her kısmından tablet, bilgisayar ve akıllı telefonlar beraberinde internete erişmek istiyoruz. Hem de aynı bağlantı süresiyle ve kesintisiz şekilde.

Menzil Genişletici (range extender) adı verilmekte olan makineler bu problema yönelik en önem arz eden araçlar. Evde veya ofiste var modem veya router’ı değiştirmeden kablosuz internetin mesafesini artırmayı sağlamakta olan ürünler, bunun yanı sıra bağlantı hızını ve kalitesini de belli noktada sabitleyebilmektedir. Kurulum aşaması ve kullanımı da oldukça kolay olan menzil genişleticiler, modem veya router’ın kapsama alanı içerisindeki yakın bir bölgeye kurulduğunda kablosuz internetin mesafesini artırarak, en uç noktada dahi daha iyi erişim sağlamaktadır.

TP-LINK Üç Adet Model Seçeneği

TP-LINK Teknik Müdürü Önder Tayanç, network sektöründe ücret/performans konusu ile ilgili en etkin ürünleri piyasaya sunmakta olan TP-LINK’in Range Extender çözümlerinin de makul fiyattan ödün vermeden, hem kalitesiyle hem de kullanım basitliği beraberinde öne çıktığını vurguladı. Bu tür bağlantı problemi olan ve menzil artırmak isteyen tüketicilere üç model beraberinde çözümleme sunmuş olduklarını belirtmekte olan Tayanç, kullanıcıların gereksinimlerine karşı bu üç üründen birini tercih edebileceğini açıkladı.

150Mbps Hıza Sahip

TP-LINK’in menzil genişletici çeşitlerinden biri olan TL-WA730RE, 150Mbps gücünde hıza sahiptir. Geleneksel 802.11g cihazlarına göre 8 kat hız ve 3 kat menzil yükseltebilmekte olan cihaz, yalnızca kablosuz ağların mesafesini artırmamaktadır; Access point benzeri fonksiyonlarını çalıştırarak kablolu olan bağlantıları kablosuz olarak sunabilmektedir. Cihazda varolan Ethernet portu beraberinde internet kaynağı makineye kablolu bağlanan ürün, makinenin kablolu bağlantısını kablosuz ağa dönüştürebiliyor. Kurulum aşaması ve kullanımı da fazla kolay olan ürün, üstündeki WPS butonuna 5 saniye kadar basıldığında aktif hale geliyor ve WPS desteği ile sinyaller bütün cihazlara da basit bir şekilde bağlanmaktadır. 802.11g gibi destekli bütün teknolojilerde (Access point ve adaptör) uyumlara hakim olan cihaz, bu eski nesil cihazlara 54Mbps’e var olan hızlarda bağlantı sağlar.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir