XPG Spectrix D50 DDR4 İnceleme

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Eki 27, 2022 Yorum Yok

Adata’nın Spectrix serisi 2020’nin sonunda yenilendi lakin farklı kapasite ve performanslarda modelleriyle dikkat çekmeye devam ediyor. D50 firmanın öbür üst düzey modelleri üzere 1.95mm kalınlığında bir metal soğutucu ile kaplı bellek modüllerinde RGB desteği ile geliyor. Yeni RAM kiti, RGB ışıklandırma kısmını, bloğun üst kısmında üçgen biçimli bir dizaynla sunmayı tercih etmiş

Her biri 46 gram tartısındaki RAM’ler düşük 40mm’lik yükseklikleri ile bir ölçü yüksek profilliler. Anakartınızda kullandığınız soğutucuya çarpmayacağına emin olmanızı öneririz fakat açıkçası yeni sistemlerde bu pek mümkün değil.

2×16 GB kit biçiminde bulunan Spectrix D50, 1.35 voltaj ile 3600 MHz frekansında ve CL 18 gecikmesiyle çalışıyor. Elbette sürat aşırtma hissesi da bulunmakta. Intel Ekstrem Bellek Profilini (XMP) 2.0 dayanağı ile birlikte, Intel tarafında sürat aşırtma sürecini kolaylaştırıyor. AMD tarafında da yeniden BIOS üzerinden epeyce zahmetsiz halde suratları arttırabiliyorsunuz.

46 gram yükündeki Spectrix D50’nin ayrıyeten, 32 GB‘a kadar uzanan kapasiteler ve DDR4-4133 MHz‘de tepe yapan üst düzey frekanslarla çeşitli varyasyonlara sahip olduğunu da belirtelim.

Sonuç olarak Spectrix D50, performansıyla, genel görünüm ve sürat aşırtma seçenekleriyle olduğu kadar bu segmentte fiyatıyla da çok başarılı bir model olmuş. Oyun tarafında olduğu kadar yüksek süreç gerektiren programları çalıştıracak olanlar tarafından da rahatlıkla tercih edilebilir durumda.

Özetle

Spectrix D50’nin fiyatı ise döviz kurlarından etkilenmiş olmasına karşın sunduğu performans göz önüne alındığında makul kabul edilebilir. Eser 2300 TL dolaylarında bulunabiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir