Yazışmalar sızdırıldı: Pek çok dev şirket, Elon Musk’ın davranışlarından rahatsız

Reklam Ajansları, SMM Paneller Nis 10, 2023 Yorum Yok

McDonald’s’ın Pazarlama ve alıcı Tecrübesi Şefi’nin, öteki reklamcılara Elon Musk’ın Anlatım özgürlüğü adına durmak bilmeyen paylaşımlarının “ırkçılığı sürdürdüğünü” söylediği bildirildi. Yönetici ayrıyeten Twitter CEO’sunun neden olduğu genel kaos ve fast food zincirinin markası için oluşturduğu tehdit konusunda da kaygılı.

Bu açıklamalar bu hafta Musk’ın süratle kaçan reklam verenleri Twitter’a dönmeye ikna etmeye çalışacağı Aka bir pazarlama konferansı öncesinde yapıldı. Musk’ı kuvvetli bir gayret bekliyor üzere görünüyor.

Bahsi geçen yönetici olan Tariq Hassan, Semafor tarafından ortaya çıkarılan ve sızdırılan bir e-posta yazışmasında, [Musk’ın] muvaffakiyetini ve ferdî mali kaynaklarını Anlatım özgürlüğü kisvesi altında gündemi ilerletmek için kullanma isteği, birçok topluluk için ırkçılığı sürdürüyor ve bu da topluluklarına yönelik direkt tehditlere ve hepimizin korku duyması gereken bir marka güvenliği tehlikesi potansiyeline yol açıyor diye yazdı ve devam etti: “Dahası, markamızın platformlardaki yatırımlarını yöneten hepimizin, satın alma sonrasında, objektif olarak yalnızca kaostan sorumsuzluk anlarına kadar değişen bir durumu yönetmesi gerekiyor.”

Sızdırılan e-posta dizisinde McDonald’s, Colgate-Palmolive ve Albertsons marketler zincirinden yöneticiler de yer alıyor. Bu yöneticiler, “Possible” konferansına konut sahipliği yapacak olan MMA Küresel’in Yönetim heyeti üyeleri. Colgate-Palmolive reis yardımcısı ve tüketici tecrübesi genel müdürü Diana Haussling, Hassan’ın kimi fikirlerini yineliyor ve “Elon Musk’ın ziyanlı ve çoklukla ırkçı söylemi” hakkındaki telaşlarını lisana getiriyor.

Haussling, “İfade özgürlüğünün ve girişimciliğin Aka bir destekçisi olsam da, bu Cin nefret telaffuzlarının tesirini görmezden gelemeyiz,” diye yazdı ve ekledi: “Özellikle de siyahi bir bayan olarak bunu görmezden gelemem.”

Albertsons’ın perakende medyadan Mesul kıdemli reis yardımcısı Kristi Argyilan ise Musk’ın konferansta yapacağı akıldışı hareketlerin ya da açıklamaların kümenin prestijine Kötü yansıyabileceği tasasını lisana getirdi. E-posta dizisinde yer Meydan Twitter’ın global satış ve pazarlamadan Mesul reis yardımcısı Musk’ı savunmadı ve bunun yerine her bir yöneticinin işvereniyle farklı ayrı görüşmesini önerdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir