YouTube, film ve diziler için yeni bir merkez olmak istiyor ve hatta testlere başladı bile

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 15, 2023 Yorum Yok

YouTube’un, TV gösterilerini ve sinemalarını reklam takviyeli kanallardan oluşan bir merkezde yayınlamak için önde gelen kimi medya şirketleriyle görüşmelerde bulunduğu argüman ediliyor. YouTube, argümanlara nazaran izleyicilerin ilgisini ölçmek için bu fikri şimdiden test etmeye başladı. Platform, bu akış merkezini bu Yıl içinde daha Çok kullanıcıya da sunabilir.

YouTube planı uygularsa, bölümde Ücretsiz ve Reklam Dayanaklı Televizyon Akışı veya FAST olarak bilinen bir pazara girmiş olacak. Bu alandaki oyuncular ortasında Roku, Fox’un Tubi’si ve Paramount Küresel’in (eski ismiyle ViacomCBS) sahibi olduğu Pluto TV yer alıyor. Hangi içeriği sunduğuna ve kanalları nasıl kurduğuna bağlı olarak, YouTube’un bu atılımı bu kanalların izleyici sayısını düşürebilir.

YouTube, az sayıda kullanıcının reklam dayanaklı kanalları izleyebileceği bir test yürüttüğünü doğruladı. Yaptığı açıklamada, “İzleyicilere daha kolay bulmaları, onlar için en Kıymetli olan içerikleri izlemeleri ve paylaşmaları için merkezi bir yer sağlamanın yeni yollarını her Vakit arıyoruz” dedi.

Hizmetin test için Lionsgate, AE Networks ve FilmRise üzere şirketlerle Amel birliği yaptığı söyleniyor. Medya şirketleri için bu Cin kanallar, içerikten ek gelir elde etmeleri için yeni bir yol sunabilir. Çünkü TV yayıncılarının kendi programlarını YouTube üzerinde, reklam dayanağıyla yayınlamaları eminiz onların da işine gelecektir.

  • Netflix üyelik fiyatı ne kadar? Netflix üyelik paketleri ve fiyatları 2023

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir