YouTube Music ve Premium’un 1 yılda kazandığı abone sayısı şaşırttı

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Kas 10, 2022 Yorum Yok

YouTube’un Müzik ve Premium hizmetleri 1 Yıl içinde yaklaşık 30 milyon fiyatlı global abone kazanarak toplamda 80 milyona ulaştı. Bu, YouTube’un geçtiğimiz Eylül ayında bildirdiği 50 milyon aboneden Aka bir sıçramaya işaret ediyor, zira daha Çok kullanıcı her 2 hizmetle Birlikte gelen avantajlara erişmek istiyor.

Bu yeni sayılar, YouTube Music ve Premium‘un bu Yıl geçen yıla nazaran daha süratli büyüdüğünü gösteriyor. Geçen yılki raporda YouTube, yalnızca 1 Yıl içinde her 2 hizmetine 20 milyon abone eklendiğini söylemişti. Fakat Google yayınladığı bu raporlarda sayıları ayrıştırmıyor, bu nedenle kullanıcıların hangi özellikler için abone oldukları ve her bir hizmetin kaç abonesi olduğu net değil. Ayrıyeten bu rapor fiyatsız Deneyim sürümlerini de içeriyor ki bu da sayıları daha da bulanıklaştırıyor.

YouTube Premium, reklamsız görüntüler, arka planda oynatma ve çevrimdışı indirme üzere bir sıra avantaj sağlıyor. Ayrıyeten YouTube Music ve YouTube Kids’e paket erişim de sunuyor. Yalnızca YouTube Music aboneliği ise, sırf müzik kitaplığına erişim sağlıyor.

YouTube Music’in öteki müzik akışı hizmetlerine kıyasla ne durumda olduğunu söylemek sıkıntı, zira kaç abonenin YouTube’un hangi hizmetini kullandığını net olarak bilmiyoruz. Apple Music ve Amazon Music de tıpkı biçimde ağzını sıkı tutuyor. Lakin araştırma şirketi Midia’nın yakın tarihli bir iddiası, Apple’ın 78.6 milyon aboneye sahip olabileceğini, Amazon Music ve Çin’e Özel Tencent Music’in ise yaklaşık 68.1 milyonla geride kaldığını gösteriyor. Bu ortada Spotify Temmuz ayında 188 milyon fiyatlı aboneye ulaştığını da açıkladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir