YouTube, uzun zamandır yasak uyguladığı Donald Trump hakkında son kararını verdi

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 19, 2023 Yorum Yok

Google’ın YouTube kısmı, eski ABD Lideri Donald Trump’ın resmi kanalına yeni görüntüler yüklemesine uzun bir ortadan sonra müsaade verildiğini duyurdu. Washington DC’deki Us Capital binasında 6 Ocak 2021’de meydana gelen ayaklanmalardan kısa bir müddet sonra, öbür toplumsal ağların yasaklarıyla Birlikte Google da eski liderin YouTube hesabını askıya almıştı.

YouTube Insider Twitter sayfasındaki bir gönderide şirket, yaklaşan 2024 ABD Başkanlık seçimlerinde seçmenlerin eşit halde haber alması gerektiğini vurgulayarak bu kararı aldığını söylüyor. Çünkü Trump, 2024’te ABD Başkanlığı için Cumhuriyetçi Parti adaylığı için yarışıyor.

Gönderi, Donald Trump’ın iki milyondan Çok abonesi olan YouTube kanalının “hizmetin siyasetlerine tabi olmaya devam edeceğini” de belirtiyor.

Trump’ın Twitter sayfasına yönelik yasaklar da Kasım 2022’de CEO Elon Musk tarafından kaldırılmıştı. Meta ise, eski liderin Facebook ve Instagram hesaplarını 2023’ün başlarında hür bırakmıştı. Trump’ın Amazon’un Twitch hizmetinde paylaşım yapması hala yasak.

Bu yazma yayına hazırlanırken Trump, evvelki yasaklarını kaldıran toplumsal platformlarında şimdi kayda değer bir içerik yayınlamamıştı. Trump’ın fon sağlamasına yardım ettiği toplumsal File Truth Social ile Özel bir muahede imzaladığına dair söylentiler var. Bu mutabakatın Haziran 2023’te sona ereceği söyleniyor. Öbür bir deyişle Trump’ın, yasağını kaldıran toplumsal medya platformlarında Haziran 2023’ten itibaren ileti yağdırmaya başlaması kimse için sürpriz olmayacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir