Apple’ın katlanabilir iPhone’u için aldığı patent, ilginç bir özelliğe işaret ediyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 20, 2023 Yorum Yok

Kısa bir müddet Evvel keşfedilen ve Apple’ın aygıtlarını düşmelere karşı daha uygun müdafaanın bir yolunu aradığını gösteren bir patent başvurusu, birebir vakitte katlanabilir iPhone üzerinde yapılan çalışmaların da devam ettiğini öneriyor.

Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’nin web sitesinde bulunan müracaatın ismi, Kendi Kendini Geri Çeken Manzara Aygıtı ve Damla Tespiti Kullanarak Ekranı Muhafaza Teknikleri olarak belirtiliyor. Bu İsim hayli uzun olsa da, Apple’ın ekran hasarını en üye indirme amaçlarını kısaca açıklıyor. Bu müracaatta açıklandığı üzere, katlanabilir bir aygıtın içinde ivmeölçer üzere bir çeşit sensör bulunacak. Şayet bu sensör iPhone’un düştüğünü algılarsa, telefonu süratli bir formda kapatmak için “elektronik olarak ayarlanabilir bir kilitleme mekanizması” sinyali gönderecek.

Başvuru, Şayet iPhone yere Fazla yakınsa sistemin büsbütün kapanmayarak kısmen Aleni kalabileceğini ima ediyor. Lakin patent, bunun bir Sorun olmadığını belirterek, “ekranı 180 dereceden daha az bir açıyla katlamak bile bir ölçü müdafaa sağlayabilir” diyor.

Apple’ın menteşe konusunu da müracaatta incelediği görülüyor. Katlanabilir iPhone, ortada olağan bir menteşe yerine Aygıt açıldığında birbirine bağlanan iki başka ekrandan oluşabilir. Bu nedenle, telefon kapatıldığında, üst ekran, muhafazaya Yardımcı olması gereken alt ekrandan başka durur. Dokümanda sistemin tam olarak nasıl çalışacağı anlatılmadığı için bu hususta Kesin bir şey söylemek pek Muhtemel değil.

Patent dokümanının Aka bir kısmı, katlanabilir iPhone’un yeteneklerinden bahsediyor. Örneğin, düşme müdafaasının gerisindeki sensör, hareketi algılamak için “ivmeölçerler, jiroskoplar, pusulalar ve/veya öteki bileşenlerden” oluşabilir. Fakat Apple, rastgele bir teknolojiden direkt olarak bahsetmiyor. Şirket için en Değerli şey, dahili sistemlerin düşme suratının “önceden belirlenmiş bir eşiği aştığını” algılayarak otomatik olarak kapanabilmesidir. Aygıtın bir düşüşü büsbütün kapanacak kadar süratli bir halde nitekim algılayıp algılayamayacağı ise şimdi muhakkak değil.

Katlanabilir iPhone söylentileri yaklaşık üç yıldır internette dolaşıyor olsa da, şimdi Kesin bir bilgi bulunmuyor. En nihayet sızıntılar, katlanabilir bir iPhone’un 2025 yılında piyasaya sürülebileceğini söylüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir