YouTube’dan Premium abonelerine yeni “1080p Premium” seçeneği

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 27, 2023 Yorum Yok

Birkaç ay Evvel Google, yalnızca fiyatlı Premium hizmetinin abonelerinin YouTube içeriğini 4K olarak görüntülemesini sağlayacak bir seçeneği test ettiği için Fazla Çok reaksiyonla karşılaştı. Bu yansıların birçok, bu özelliğin esasen fiyatsız olarak sunuluyor olmasından ve bir anda fiyat duvarı altına alınmasının planlanması nedeniyle ortaya çıkmıştı. Neyse ki şirket bu tartışmalı deneyi sona erdirdi. lakin artık, Premium aboneler için Öbür bir seçeneği test ediyor üzere görünüyor.

Bazı YouTube kullanıcıları görüntü oynatma sırasında “1080p Premium” seçeneğini ayrım ettiklerini söylüyor. Seçeneğin altındaki alt başlıkta “Geliştirilmiş bit hızı “ndan bahsediliyor. Bu biraz kendini açıklayıcı olsa da, bir YouTube sözcüsü şöyle bir İzah yaptı: “1080p Premium, piksel başına daha Çok bilgi sağlayan ve daha yüksek kaliteli bir görüntüleme tecrübesi sunan 1080p’nin geliştirilmiş bit suratı sürümüdür. YouTube’daki 1080p çözünürlük için var kalitede rastgele bir değişiklik Laf konusu değil.

Videoyu oynattığınız çözünürlük Kıymetli olsa da, bit suratı da değerlidir. Bilmeyenler için bit suratı, saniyede ne kadar görüntü bilgisinin aktarıldığının ölçüsü.

Görünüşe nazaran yeni seçenek, Premium abonelerin 1080p görüntüleri standart kullanıcılara kıyasla daha yüksek kalitede görüntülemelerine İmkan tanıyacak. YouTube’un açıklaması, var seçeneklerde rastgele bir değişiklik yapılmadığını vurguluyor üzere görünüyor; bu da yeni seçeneğin kullanıcıları YouTube Premium aboneliğine yükseltmeye ikna etmenin bir yolu olacağı manasına geliyor.

Daha yüksek bir bit suratının daha yüksek bir bant genişliği gerektirdiği de unutulmamalı. Bu nedenle, bu seçeneğin paralı olması mantıklı görünüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir