Kıyıya vuran Garfield telefonlarının 30 yıl sonunda çözülen gizemi

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 27, 2023 Yorum Yok

1980’lerde Manş Denizi’nin Fransa kıyılarına turuncu renkli telefonlar vurmaya başladığında kimse şaşkınlığını gizleyememişti. Bu telefonlar Ünlü çizgi Ira Garfield biçiminde tasarlanmıştı. Yıllar boyunca Fransa kıyılarında bu türlü yüzlerce telefon ortaya çıktı ve kimse bu telefonların nereden geldiğine dair mantıklı bir İzah yapamadı.

Büyük Garfield Gizemi olarak isimlendirilen bu olay, Fransa’daki bir Kıyı temizleme takımının telefonlarla ilgili yeni bir kampanyasıyla hafızası tazelenen bir çiftçinin yardımıyla birkaç Yıl Evvel çözüldü. Basın öyküye kilitlendiğinde, 1980’lerin başında bir fırtınadan sonra bir Garfield telefonu gördüğünü hatırladığını ve nereden geldiklerini bildiğini söylemek için bağlantıya geçti.

Belirli bir bölgede Fazla sayıda garip eşyanın karaya vurmaya başlamasıyla sık sık yaşandığı üzere, Tyco Garfield telefonları da denizdeki bir yük gemisinden kaybolan bir nakliye konteynerinden sızıyordu. Telefonların içinden çıktıkları nakliye konteyneri gizli bir deniz mağarasının içine sıkışmıştı ve yeri yalnızca 2019 yılında Brittany’deki Garfield telefonlarının davasını Son çözmek için ulaşan çiftçi tarafından biliniyordu. Konteynerin denize düşmesinin üzerinden onlarca Yıl geçmişti lakin gruplar mağarayı keşfetmeye gittiklerinde tahrip olmuş konteynerin yanı Dizi birkaç Tane de telefon buldular.

Yerel Kıyı temizleme derneği lideri Claire Simonin Le Meur yaptığı açıklamada, “Mağaranın her yerinde Garfield ve konteynır kesimleri gördüm. Lakin telefonların Aka kısmı çoktan gitmiş, deniz 30 yıldır işini yapmış. Biz buraya Fazla sonra geldik” diyor.

Gizem sona ermiş olsa da, Garfield’ın Fransız Kenar şeridindeki hakimiyeti devam ediyor, zira nakliye konteynırının yeri tespit edilmiş olsa da, kaldırılması Fazla güç bir noktada duruyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir