Z kuşağı en çok hangi telefonu tercih ediyor? Yeşil baloncuk mu, mavi baloncuk mu?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 23, 2023 Yorum Yok

Financial Times tarafından yayınlanan yeni bir rapor Z jenerasyonunun Apple’ı tercih ettiğini gösteriyor.

Yayına nazaran, 1996’dan sonra doğanlar ABD’deki bütün iPhone satışlarının 3’te birini oluşturuyor. öteki bütün nesiller ise neredeyse iPhone ve Android telefonlar arasında bölünmüş durumda. mesela Samsung, Z nesli tarafından tercih edilen akıllı telefonların sırf yüzde 10’unu oluşturuyor.

Z jenerasyonu Küme sohbetlerinde Android için “yeşil balon adam” tanımlaması yapılıyor ve “yeşil balon adam” olmaktan korktukları için büsbütün iPhone’u tercih ediyorlar. Buradaki “yeşil balon adam”, sohbetlerde gönderilen ileti balonunun rengini temsil ediyor.

Erkek bakım eserleri satan Frontman’ın 24 yaşındaki CEO’su Annelise Hillman, “Android’i olan birinin yeşil ileti atması bütün sohbeti bozuyor, iPhone almak için yapılan toplumsal baskı epey çılgınca” derken, Z jenerasyonu ve Y jenerasyonu araştırmacısı YPulse’da yönetici olan Anastasia Pelot da, “Aklınızın bir köşesinde ‘Aman İlahım, arkadaşlarıma Küme sohbetimizin neden artık yeşil olduğunu açıklamak zorundayım’ niyeti var” diyor.

ABD’deki iMessage hakimiyetine ek olarak iPhone, tüketicilerini şirketin öteki eserlerini satın almaya da teşvik ediyor. Satılan her 100 iPhone için Apple ayrıyeten şunları da satıyor:

  • 35 çift AirPods
  • 26 iPad
  • 17 Apple Watch modeli

Buna karşılık Samsung ise 100 telefon başına yalnızca 11 tablet, 6 akıllı saat ve 6 çift Galaxy Buds satabiliyor. Raporda ayrıyeten Z jenerasyonunun günde 6 saate varan bir müddetle akıllı telefon başında en Çok Vakit geçiren grup olduğu da ortaya çıkmış durumda.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir