Google’dan çalışanlarına bir şok daha: Bu kez masalarından oldular

Reklam Ajansları, SMM Paneller Şub 23, 2023 Yorum Yok

Google, kısa müddet öncesine kadar çalışanlarına sağladığı birçok avantajla hayranlık uyandıran bir şirketti. fakat birebir Google’ın 12.000 çalışanını işten çıkaracağını açıkladığı Ocak ayından sonra pek Fazla şey Aksine döndü. Şimdi kalan çalışanlarından kimilerinden, maliyetleri azaltmak için ek bir uğraşla masalarını öteki çalışanlarla paylaşmaları isteniyor.

CNBC’nin haberine nazaran, etkilenen grup üyelerine gönderilen dahili bir notta, bu yeni masa paylaşımı teşebbüsünün Google’ın beş ofisinde uygulamaya konulduğu belirtiliyor: Kirkland, Washington; New York City; San Francisco; Seattle ve Sunnyvale, Kaliforniya…

Rapora nazaran Google, var ofis binalarından kimilerini da büsbütün terk edecek. Etkilenen çalışanlardan, iki çalışanın tıpkı fizikî masada çalışmaması için alternatif günlerde (Pazartesi ve Çarşamba yahut Salı ve Perşembe) ofis alanlarına gelmeleri istenecek.

Bu yeni masa paylaşımı düzenlemesi, Özellikle şirketin Yekün Amel gücünün dörtte birini oluşturan Google Cloud çalışanlarını etkiliyor. Bu kısım, Google’ın öteki alanlarına kıyasla daha Aka bir gelir artışı yaşarken, Yeniden de her çeyrekte Çehre milyonlarca dolar kaybediyor. 2022’nin dördüncü çeyreğinde Google Cloud 480 milyon dolar kaybetti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir