2017’de kaosla sonuçlanmıştı; şimdi ikincisi duyuruldu: Fyre Festivali geri dönüyor

Reklam Ajansları, SMM Paneller Nis 11, 2023 Yorum Yok

Tam bir fiyaskoya dönüşen Fyre müzik şenliğinin ardındaki İsim olan Billy McFarland, yakın gelecekte Fyre Şenlik 2’nin düzenleneceğini açıklayarak herkesi şaşkına çevirdi.

McFarland, 2017’de gerçekleşmesi gereken ancak fiyasko ile sonuçlanan Fyre müzik şenliğinin tekrar düzenleneceğini bir tweet ile duyurdu. McFarland, gönderdiği tweet’te “Fyre Şenlik II Son gerçekleşiyor” derken, tweet’ini okuyanlara neden Davet edilmeleri gerektiğini sordu. Şenlik için bir Vakit çizelgesi yahut rastgele bir müzikal konuğun aktiflikle ilgilenip ilgilenmediği şimdi aşikâr değil.

Fyre Şenliği fiyaskosu

Fyre Şenliği, 28 – 30 Nisan ve 5 – 7 Mayıs 2017 tarihlerinde Bahamalar’da gerçekleşecek bir müzik şenliğiydi. Kendall Jenner ve Emily Ratajkowski üzere Değerli toplumsal medya isimleri tarafından reklamı yapılan şenlik, McFarland ve rapçi Ja Rule tarafından planlandı. Blink 182‘den Lil Yachty’ye 33 Kıymetli ismin yer alacağı söylenen müzik şenliğinin, ihtişamlı, partilerle ve Özel konserlerle dolu bir hafta sonu olması bekleniyordu.

Fyre Şenliği için alana gelenler, Aka bir şokla karşılaşmıştı.

Festivalin gerçekleşeceği hafta sonu geldiğinde ise ortalık karıştı. Konuklar şenlik alanına geldiklerinde, kendilerine vaat edilen lüks konaklamanın bilakis yiyecek, barınma ve Emniyet eksikliği karşısında şaşkına döndüler ve adanın ücra kısmından kalkacak birçok uçuşun iptal edilmesi orada mahsur kalmalarına yol açtı. Ortaya çıkan karmaşanın ortasında ise Billy McFarland yer alıyordu. Daha sonra McFarland, hem bu Hadise nedeniyle, hem de elektronik dolandırıcılıkla suçlandı ve 20 Yıl mahpus cezasıyla karşı karşıya.

Fyre Şenliği fiyaskosu hakkındaki iki başka belgesel, Netflix’te ve Hulu’da yayınlandı.

Hazine avı düzenlemek için özür diledi

McFarland, PYRT olarak isimlendirilen bir hazine avından Evvel Bahamalar’dan özür dilemek için geçtiğimiz yılın sonlarında gizlenmesine nihayet vermişti. McFarland’ın söylediğine nazaran PYRT hazine avında, dünya çapında 99 şişe saklanacak ve her şişenin bulunabilmesi için kendi ipuçları ve hazinesi olacak.

Bahamalar Turizm Bakanı Chester Cooper, bu duyuruya Karşılık olarak, ülkenin “McFarland ile bağlantılı hiçbir olayı desteklemeyeceğini yahut onaylamayacağını” ve “onun bir kaçak olarak kabul edildiğini” söyledi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir