Samsung’un Galaxy S25 için hayal ettiği Exynos işlemcisi, arkasına AMD’nin gücünü alacak

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Nis 12, 2023 Yorum Yok

Samsung’un Galaxy S24 ile Exynos işlemcisine Geri döneceği savları bir müddettir ortalıkta dolaşıyor. lakin asıl sürprizi Galaxy S25 ile görebiliriz.

Galaxy S25 için geliştirileceği argüman edilen “rüya” Exynos çipi hakkında Çeşitli raporlar ve söylentiler var. Bu çipin 2025 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor ve şirketin evvelki nesil Exynos işlemcilerinden Fazla daha âlâ performans sunacağına inanılıyor. Samsung’un, bu yeni işlemcisi hakkında birtakım bilgiler de ortaya çıktı.

Tech_Reve’e nazaran Samsung ve AMD, Exynos 2500 için yeni bir GPU üzerinde Birlikte çalışıyor. Genişletilmiş iştiraklerinin bir kesimi olarak bu işlemci AMD’nin Radeon teknolojisine dayanacak ve optimizasyonu geliştirmeye odaklanacak. Açıkça belirtilmese de 2 şirketin olmamış performanstan çok optimizasyon konusuna odaklanacağı öne sürülüyor.

Exynos 2500’ün Apple’ın ve Qualcomm’un çiplerindeki rakip GPU’lara karşı tam olarak nasıl bir performans göstereceği şimdi aşikâr değil. Bu mevzudaki her şey lakin bu işlemci ile donatılı aygıtların 2 Yıl sonra müşterilere ulaştığında netleşmesi bekleniyor. Samsung, bu yeni Exynos ile rakipleri karşısında nasıl performans gösterecek açıkçası biz de merak ediyoruz.

Önceki jenerasyon Exynos yonga setleri, Snapdragon muadillerine nazaran daha düşük performans ve daha düşük Sıkıntı verimliliği göstermişti. Daha da berbatı, Samsung birtakım bölgelerdeki amiral gemisi telefonlarında bu Exynos yongalarını kullanırken, diğer bölgelerde kullanıcılara daha uygun Snapdragon işlemcili modellerini sunuyordu. Bu nedenle, şirket Fazla Çok tenkitle karşılaştı ve bu yüzden Galaxy S23’te sadece Snapdragon yonga setlerini kullanmaya karar verdi.

Bazı söylentiler, Samsung’un akıllı telefon kısmının gelecekteki Galaxy akıllı telefonları için Özel bir üst seviye işlemci üzerinde çalışmak üzere yaklaşık 1.000 mühendisten oluşan bir ekip oluşturduğunu tez etmişti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir