2022’de “kaybolan” kripto paranın değeri açıklandı: Tam 3,9 milyar dolar!

Reklam Ajansları, SMM Paneller Oca 10, 2023 Yorum Yok

Immunefi’nin Kripto Kayıpları 2022 raporuna göre, geçtiğimiz Yıl kripto Nakit dünyasında 3,9 milyar dolar kıymetinde varlık “kayboldu.”. çok Aka bir sayı üzere görünse de, bu aslında bir evvelki yılda yaşanan kayıplardan daha az. 2021yılında 8 milyar dolar kıymetinde kripto Nakit kaybedilmişti.

Immunefi’deki önceliklendirme takımının teknoloji önderi Adrian Hetman, kripto kayıplarının, bilgisayar korsanlığı ve sav edilen dolandırıcılık olaylarının bir kombinasyonu olarak tanımlandığını söyledi. 2022’de, kayıpların 3,77 milyar dolar üzere Aka bir kısmı 134 belli olaydaki bilgisayar korsanlığı kaynaklıydı. Tıpkı Vakit diliminde 34 olayda dolandırıcılık nedeniyle yaklaşık 175 milyon dolar kaybedildi.

Geçtiğimiz Yıl en Fazla hedeflenen blok zincir BNB Chain ve katman-1 blok zinciri Ethereum oldu. BNB Chain ve Ethereum %63,3 ile blok zinciri akınlarının yarısından fazlasını temsil ediyor. Bu ikisinin akabinde Yekün atakların %6,7’si ile Solana geliyor.

2022’deki bütün kayıplarda en Aka hisse, 625 milyon dolarla Ronin Network, 326 milyon dolarla Nomad, 570 milyon dolarla BNB Chain ve 650 milyon dolarla FTX oldu. Bu kayıpların yalnızca yaklaşık olarak yüzde 5’i kurtarılabildi.

2023’te, alana daha Çok oyuncu girdikçe ve kapital akmaya devam ettikçe kripto “kayıplarının” yine milyarları bulması bekleniyor. Bu sorunu düzeltmek için gelişmiş Emniyet tedbirlerinin alınması gerekiyor lakin projeler, blok zincirleri, protokoller ve öbür dijital varlık sahipleri bu mevzuda Fazla Çok adım atmış değil.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir