Samsung’un iPhone ekranlarındaki egemenliği sona ermek üzere olabilir

Reklam Ajansları, SMM Paneller Oca 10, 2023 Yorum Yok

Samsung Display, rakip ekran üreticisi BOE’ye karşı Değerli bir savaşı kaybedebilir. Samsung şu anda en Aka iPhone 14 ekran tedarik hissesine sahip olsa da, hissesini yılın ilerleyen devirlerinde ve 2024’e kadar BOE ile paylaşmak zorunda kalabilir.

BOE şu anda sadece en Ufak iPhone 14 modeli için ekran üretiyor. Samsung Display ise iPhone 14, iPhone 14 Plus, Pro ve Pro Max için panel siparişlerinin yaklaşık yüzde 70’ini karşılıyor. Lakin analist Ming-Chi Kuo’ya nazaran, Samsung Display bu Yıl içinde Apple için ekran üretim hacminin bir kısmını BOE’ye kaptırabilir. Çünkü BOE’nin iPhone 15 ve iPhone 15 Plus ekran siparişlerinde en Aka hissesi aldığı bildiriliyor.

iPhone 15 serisi 2023 yılının sonlarına yanlışsız piyasaya sürülecek ve savlara nazaran BOE, Apple tarafından Temel ve Plus modeller için talep edilen panellerin yüzde 70’ini tedarik edecek. Geri kalan kısım ise Samsung tarafından karşılanacak.

Daha da değerlisi, BOE şimdi iPhone 15 Pro ve Pro Max için LTPO OLED panel siparişleri almamış olsa da, analiste nazaran, önümüzdeki Yıl iPhone 16 serisi için LTPO iPhone panel siparişlerinin yaklaşık yüzde 20 ila yüzde 30’unu alabilir.

Her şey göz önünde bulundurulduğunda, Şayet analistin kestirimi yanlışsız çıkarsa Samsung’un panel üretim gücü önümüzdeki birkaç Yıl içinde BOE lehine değişebilir. Burada belirleyici Faktör iPhone 15 ve 15 Plus modelleri olacak. Şayet BOE bu işi kotarırsa, iPhone 16 Pro modelleri için 2024’te Değerli bir merkez haline gelebilir. Şayet bu senaryo işlenirse BOE, 2024’ün sonlarında birincil iPhone ekran tedarikçisi haline gelebilir ve bu süreçte Samsung Display’i tahtından indirebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir