ABD’de bir araştırmaya göre mezunları en çok pişman olan 10 bölüm

Reklam Ajansları, SMM Paneller Kas 15, 2022 Yorum Yok

Bazı uzmanlar, lisans diplomalarının bedelinin azaldığını ve meslek eğitimine daha Çok Ehemmiyet verilmesi gerektiğini argüman ediyor. Birçoğu teknoloji bölümünde olmak üzere artan sayıda şirket, birçok orta marifet ve hatta daha yüksek maharet gerektiren roller için diploma kaidelerini da düşürüyor.

Ancak, Georgetown Üniversitesi Eğitim ve İşgücü Merkezi’nin bir raporuna nazaran, bir diplomaya sahip olmak neredeyse her Vakit daha değerli.

Rapora nazaran, lisans diploması sahipleri yalnızca İdadi diplomasına sahip olanlardan çoklukla %84 daha Çok kazanıyor ve eğitim seviyesi ne kadar yüksekse getirisi de o kadar yüksek oluyor.

Bununla birlikte, çalışma alanlarına nazaran ayrıldığında besbelli bir ayrım dikkat çekiyor. Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında Özel bir anne kısım peşinde koşan öğrencilerin genel olarak en yüksek çıkarı elde etmesi öngörülüyor.

Georgetown Center’ın bulduğuna nazaran, sıhhat ve işletme kısımlarından bir diplomaya sahip olanlar, en yüksek gelirleri elde edenler ortasında. Bu da giriş seviyesinde daha yüksek ve meslek boyunca Değerli ölçüde daha yüksek ortalama yıllık fiyatlar sağlıyor.

Yine de, üniversite diplomasına sahip Amel arayanların %44’ü tahsil gördükleri alandan pişmanlık duyuyor.

ZipRecruiter’ın Amel arayan 1.500’den Çok üniversite mezunuyla yaptığı ankete nazaran, gazetecilik, sosyoloji, iletişim ve eğitim en Fazla pişmanlık duyulan üniversite kısımları listesinin başında yer alıyor. Pazarlama idaresi ve araştırması, medikal/klinik yardımcılık, siyaset bilimi, biyoloji, dil ve yazın bölümleri bunları takip ediyor. Listede bir manada beşeri ya da Temel bilimler üzere yorumlanabilecek liberal arts kısmı de var.

CNBC tarafından hazırlanan “en Fazla pişmanlık duyulan diplomalar” listesi. En dorukta gazetecilik var!CNBC

GERİ DÖNSELER HANGİ KISIMLARDA EĞİTİM ALMAK İSTERLERDİ?

Araştırmaya nazaran eğitim aldıkları anne kısımlarından pişman olan mezunların birçok, Geri dönebilselerdi, artık bunun yerine bilgisayar bilimi yahut işletmeyi seçeceklerini söylüyorlar.

Sonuç olarak, en Fazla Nakit kazanan üniversite kısımları, bir ömür uzunluğu en düşük maaş veren anne kısımlardan 3,4 milyon dolar daha Çok kazandırıyor.

ZipRecruiter Amel internet sitesinin de bulduğuna nazaran, Amel gücüne uygun meslek beklentileri ve yüksek başlangıç maaşları ile katılan mezunlar, çalışma alanlarından en mutlu olanlar. ZipRecruiter’a nazaran, yıllık ortalama başlangıç maaşı yaklaşık 100.000 ABD Doları olan bilgisayar bilimleri bölümleri genel olarak en Mesut olanlar olarak öne çıkıyor.

Kriminoloji, mühendislik, hemşirelik, işletme ve finans alanlarında eğitim gören öğrenciler de seçimleri konusunda kendilerini Fazla uygun hissettiklerini söylüyorlar.

YENİDEN EĞİTİM ALSALAR BİREBİR KISMI SEÇECEK OLANLAR…

Bilgisayar, kriminoloji, mühendislik, hemşirelik, sıhhat, işletme idaresi, finans, psikoloji, inşaat, insan kaynakları idaresi üzere kısımların mezunları tekrar birebir kısmı okuyacaklarını söyleyen mezunlar ortasında üst sıralarda.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir