Dünya’nın en ürpertici müzesi olabilir: ABD’de insan kemiklerinden oluşan bir müze açılıyor!

Reklam Ajansları, SMM Paneller Kas 15, 2022 Yorum Yok

Brooklyn’de kurulan yeni bir müze, duvarlarında asılı 110 insan omurgası, stant dolaplarındaki 90’dan Çok kafatası ve Fazla sayıda gerçek insan iskeleti ile önümüzdeki aydan itibaren kan dondurucu bir ziyaret için ziyaretlere kapısını açacak.

Her ne kadar bu kadar Çok sayıda insan kalıntısı seri katiller de iç olmak üzere pek Fazla korkutucu kanıyı akıllara getirse de, Jon Pichaya Ferry, Aka koleksiyonunu kullanarak Üzücü damgalanmış kemik ticareti piyasası hakkında insanları eğitmeyi amaçlıyor.

DailyMail.com ile konuşan 22 yaşındaki Ferry, ABD’de medikal maksatlarla kullanılan yüzbinlerce insan iskeleti olduğunu lakin beşerler bu kemiklerle ne yapacaklarını bilmedikleri için dolaplarda ve çatı ortalarında toz tuttuğunu belirtiyor. Bu yüzden de tahlil olarak Jonsbones isimli şirketini kurduğunu söylüyor.

Ferry’nin söylediğine nazaran okullar bu kemikleri almadığı ve bu kemiklerden uygunsuz bir formda kurtulmanın Yasa dışı olmasından ötürü, beşerler ne yapacaklarını bilmiyor. Stanttaki kesimlerin her biri, bir vakitler medikal alanda çalışan bir aile üyesinden miras kalan kişilerin JonsBones’a aktardığı kemiklerden oluşuyor.

Yaklaşık 500.000 dolar bedelindeki koleksiyon, Bushwick mahallesinin merkezinde 16 metrekarelik bir alana yayılmış durumda ve ziyaretçiler, bir saatlik Zaman sırasında kemik ticaretinin geçmişi hakkında bilgi de edinebiliyor.

Ferry’nin DailyMail.com’a söylediğine nazaran, rastgele bir arkeolojik kalıntıya değil, medikal kullanım izlerini taşıyan kemiklere odaklanılmış. JonsBones’ta yer Meydan kalıntılar fotoğraflanıyor, düzenleniyor, belgeleniyor ve “gelecek kuşakların öğrenmesi için” korunuyor. Ferry, koleksiyon hizmetinin iskelete muhtaçlığı olan enstitülere hizmet verdiğini ve iskeletlerin her birinin 6.000 dolar üzere bir fiyata sahip olabildiğini söylüyor. Ayrıyeten kemiklerin rastgele bir halde dekorasyon yahut gibisi gayelerle değil, eğitim hedefiyle kullanıldığını da vurguluyor.

Her ne kadar Ferry’nin işi büsbütün yasal olsa da, Dünya genelinde bu alanda pek Fazla Yasa dışı tertip bulunuyor ve toplumsal medyada Vakit vakit ortaya çıkabiliyor. mesela 2020 yılında Facebook, kafatasları, fetal kalıntılar ve hatta 1.700’lerden kalma altı yaşındaki bir çocuk mumyasının da ortasında bulunduğu insan kalıntılarını satmaya çalışan birkaç farklı Özel kümesi inceleme altına almıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir