Sanal kredi kartı nedir; ne işe yarar? Sanal kredi kartı nasıl alınır?

Reklam Ajansları, SMM Paneller Kas 15, 2022 Yorum Yok

Dünyanın dört bir yanında beşerler kredi kartları ile faturalarını ödüyor, mal ve hizmet satın alıyor ve çevrimiçi Nakit transfer ediyor. Bu kartların birçok avantajı olsa da, güvenlikle ilgili Değerli dezavantajları olduğu da bir gerçek. Kredi kartları aracılığıyla her Yıl milyonlarca şahıs dolandırıcılık ve kimlik hırsızlığına kurban gidiyor.

Bu noktada sizi inançlı kılacak Biricik ve Kesin bir tahlil ne yazık ki bulunmuyor. Çevrimiçi ortamda inançta olmak için dikkatli olmak, inançlı yazılım ve internette gezinmek için Gerekli birtakım marifetler gerekiyor.

Ama mevzu çevrimiçi ödemeler olduğunda, başvurabileceğiniz uygun bir tahlil var: Sanal kredi kartları…

Sanal kredi kartı nedir?

Sanal kredi kartları, Temel olarak bir günlük, hatta bir defalık kullanım için tasarlanmış süreksiz dijital kartlardır. Sanal kredi kartları, gerçek kredi kartınıza yahut banka hesabınıza bağlanır. Rastgele oluşturulan bir kart numarası, nihayet kullanma tarihi ve bir Emniyet kodu alırsınız. Bu nedenle gerçek kartınızın bilgileri kimse tarafından görülmez yahut kimseyle paylaşılmaz. Alışverişinizi tamamlarken, gerçek kredi kartı numaranız yerine oluşturulan bu sanal kredi kartı bilgilerini kullanırsınız.

Örnek olarak, çevrimiçi bir alışverişten birkaç hafta sonra, alışveriş yaptığınız e-ticaret platformunun datalarının bilinmeyen bir tehdit aktörü tarafından ele geçirildiğini öğrendiğinizi varsayalım. Siber hatalı, şirketin sistemlerine girdi, web sitesine Kötü maksatlı kod enjekte etti ve kredi kartı numaraları da iç olmak üzere kullanıcıların bilgilerini topladı. Fakat gerçek, fizikî bir kart değil de sanal bir kredi kartı kullandığınız için bilgileriniz ve banka hesabınız bu durumda inançta kalacaktır. Kullandığınız sanal kredi kartının kendi belirlediğiniz limiti zati çoktan doldu, bu nedenle ihlal konusunda endişelenmeden gününüze devam edebilirsiniz. Hatta istediğiniz Lahza bu kartı büsbütün kapatıp yeni bir Tane de açabilirsiniz. Zati kullanıcılar çoklukla bir alışverişten Evvel yeni bir sanal kart açıyor ve işleri bittiğinde kapatıyor.

Sanal kredi kartı nasıl alınır?

Sanal kredi kartları, güvenliklerini (ve güç kazanılmış paralarını) önemseyen herkesin akılda bulundurmasında fayda olan bir tahlil. Bir sanal kredi kartını en kolay formda, internet bankacılığı aracılığıyla oluşturabilirsiniz. Yeniden internet bankacılığı üzerinden bu kartı kapatabilir, limitini değiştirebilirsiniz.

Bu noktada bir dezavantaj da Laf konusu. Bir sanal kart ile alışveriş yapıp Çabucak akabinde bu kartı kapatırsanız, eseriniz size ulaşmadığında yahut hasarlı geldiğinde Geri ödeme talep etmeniz zorlaşacaktır. Hatta paranızı Geri almanız birtakım durumlarda imkansız olabilir.

Bir Öbür mümkün dezavantaj ise, kimi durumlarda bir hizmet ödemesi yapmak için birebir kartı kullanmanızın gerekmesidir. Örneğin, sanal kredi kartınızla çevrimiçi bir otel rezervasyonu yaparsanız, lakin Yekün meblağı evvelce büsbütün ödemezseniz, otel sizden odanızın fiyatını rezervasyon için kullandığınız kartla ödemenizi isteyebilir ve sanal kredi kartınızın müddeti dolmuşsa bunu yapamazsınız.

Sanal kredi kartları inançlıdır, kullanımı kolaydır, birden fazla durumda fiyatsızdır (veya en azından Müsait maliyetlidir) ve güvenliğinizi ve gizliliğinizi güçlendirir. Tahminen de en Kıymetli avantajları, sizi dolandırıcılık, hırsızlık ve her türlü siber hatadan korumalarıdır.

Her Vakit bir Geri ödeme alamama yahut gibisi problemlerle müsabaka olasılığınız var, lakin Emniyet riskleri ile karşılaştırıldığında, muhtemelen birçok şahıs bu ihtimali tercih edecektir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir