Akıllı telefon satışları üzerindeki kara bulutlar dağılacak gibi görünmüyor

Reklam Ajansları, SMM Paneller Mar 03, 2023 Yorum Yok

Piyasa tahlil şirketi IDC, bu yılki global akıllı telefon sevkiyatlarına ait iddiasını, daha Evvel beklenenden daha yavaş olacağına inandığını yansıtacak halde revize etti. Bu Yıl dünya genelinde akıllı telefon sevkiyatının yüzde 1,1 oranında düşerek 1,19 milyar adede gerilemesi bekleniyor. IDC evvelki iddialarında sevkiyatlarda yüzde 2,8’lik bir büyüme bekliyordu. Pazarda gerçek bir toparlanmanın 2024 yılına kadar beklenmediği belirtildi.

IDC’nin Mobilite ve Tüketici Aygıtları Takip Merkezi Araştırma Yöneticisi Nabila Popal mevzuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Artan maliyetler ve tüketici talebinde devam eden zorluklar nedeniyle OEM’ler 2023 yılı için hayli temkinli. nihayet vakitlerde Çin’in yine açılmasıyla Birlikte Son birtakım yeterli haberler gelse de, hala Fazla Çok belirsizlik ve itimat eksikliği Mevcut ve bu da temkinli bir görünüme neden oluyor. Lakin, bu kısa vadeli zorlukları aştıktan sonra global pazarın 2024 yılında büyümeye Geri döneceğine inanmaya devam ediyoruz zira gelişmiş pazarlarda Kıymetli bir yenileme döngüsü ve gelişmekte olan pazarlarda akıllı telefon penetrasyonunun istikrarlı uzun vadeli büyümeyi desteklemesi için Meydan var.”

Android aygıtların sevkiyatında bu Yıl iOS aygıtlara kıyasla yüzde olarak daha Aka bir düşüş bekleniyor. IDC, Android Aygıt sevkiyatlarının yüzde 1,2 oranında düşeceğini, iOS Aygıt sevkiyatlarının ise yüzde 0,5 oranında düşeceğini belirtiyor. Bu durum, birçok Android aygıtın daha düşük fiyat etiketi nedeniyle satın alınması ve bu düşük ila orta Sınıf aygıtlarla ilgilenen bireylerin, dünya genelindeki ülkelerde Ömür maliyetini artıran yaygın enflasyon göz önüne alındığında, bu Yıl telefon alacak paralarının olmamasına bağlanabilir.

Bu durum telefon üreticileri için Kötü bir haber olsa da, IDC rapor edecek birtakım Olumlu şeyler bulmayı başardı. Bu Yıl 5G cihazlarının sevk edilen akıllı telefonların yüzde 62’sini oluşturacağını ve katlanabilir telefon pazarının büyümeye devam ettiğini söyledi. Ayrıyeten, akıllı telefonların ortalama satış fiyatının 2022’de 334 dolardan 415 dolara yükseldiğini, lakin bu sayının bu Yıl düşmeye başlayacağını ve 376 dolara ulaşacağını belirtti. Bu, yakın gelecekte uygun fiyata satın alacak bir Aygıt arayan dar bütçeli beşerler için olağanüstü bir haber.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir