iPhone satın alanlar, en çok hangi rengi seçiyor? En popüler iPhone renkleri hangileri?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 05, 2023 Yorum Yok

CIRP, Apple odaklı yeni bir araştırma paylaştı. Şirket, yeni araştırmasında yeni iPhone 14 modelleri için en tanınan iPhone renginin hangisi olduğunu inceledi. Bu çalışmada CIRP, iPhone sahiplerine yılbaşı devrinde hangi sürümü ve rengi seçtiklerini sordu.

Geçmişte, birçok insan Siyah yahut ak iPhone modellerine bağlı kalsa da, Apple kullanıcılarını farklı seçeneklere gerçek yönlendiriyor. Şirket, klasik siyah-beyaz ikili yerine daha farklı renkler sunuyor ve hatta klasik Gece Yarısı (Midnight) rengi neredeyse lacivert olduğu için Apple artık Siyah bir iPhone bile satmıyor.

Yine de, çoklukla gri, gümüş yahut altın ortasında seçim yapan iPhone Pro sahipleri bile her seride en az bir yeni renk seçeneği ile karşılaşıyor: Gece Yarısı Yeşili (Midnight Green), Gece Yarısı Mavisi (Midnight Blue), Sierra Mavisi (Sierra Blue), Alpine, Grafit (Graphite) ve nihayet olarak Koyu Mor (Deep Purple).

Araştırmanın sonuçlarına nazaran, etkileyici bir halde iPhone 14 Pro sahiplerinin %42’si bu tatil periyodunda Koyu Mor’u seçti. Grafit bir Öbür yeni renk olsa da, kullanıcıların %23’ü tarafından tercih edilerek üçüncü sırada kaldı. İkinci sırada ise kullanıcıların %24’ü tarafından seçilen Altın iPhone bulunuyor.

iPhone 14 modellerini Meydan birden fazla kullanıcı, iPhone 13 Pro’nun Sierra Mavi’sine Fazla benzeyen yeni Mavi rengini seçti. Bunu Midnight (%26), Purple (%22), PRODUCT(RED) (%14) ve Starlight (%12) izledi.

İlginç bir biçimde, müşteriler bu tatil döneminde yeni iPhone SE 3, iPhone 13 modelleri ve iPhone 12 için daha klâsik renkleri tercih etti. Örneğin, müşterilerin %62’si Midnight iPhone SE 3’ü, %38’i Midnight iPhone 13’ü ve %56’sı Black iPhone 12’yi tercih etti.

CIRP’in belirttiği üzere, yeni modeller ve diğer iPhone’lar ortasındaki renk tercihlerinin farklı olması birkaç manaya gelebilir. Apple’ın “yeni mor iPhone 14/Plus ve 14 Pro/Max modellerini agresif bir formda tanıtması”, bu kadar Fazla insanın bu renkleri seçmesinin bir nedeni olabilir. Ayrıyeten, birden fazla alıcı iPhone’larını operatörlerden satın aldığından ötürü, eski sürümler için “eğlenceli renklere” erişimleri daha hudutlu olabilir ve bu durum, Midnight/Black renk seçeneklerinin neden bu kadar tanınan olduğunu açıklayabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir