Android 14’le gelecek yeni özellik ortaya çıktı: Uygulama klonlama nedir?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 11, 2023 Yorum Yok

Android 14 Preview 1 geçtiğimiz gün yayımlandı. Google, tüketicilere yönelik Değişik özellikleri ya bitmedikleri ya da Aka bir tanıtım için saklandıkları için bu erken sürümlerde gizlemek istese de, internetten saklamayı başaramıyor. Görünüşe nazaran yayımlanan Preview 1 içerisindeki bu gizli özelliklerden biri de “Uygulama Klonlama” ve XDA muharriri Mishaal Rahman bu özelliği etkinleştirmeyi başarmış.

Bu özellik, Android’in Fazla kullanıcılı sisteminden faydalanarak birebir uygulamanın farklı bilgilere sahip iki kopyasının oluşturulmasını lakin her birinde farklı hesaplarla Celse açılmasına İmkan tanıyor. Olağanda her uygulama aniden Fazla hesabı desteklemez, ancak bu özellik sayesinde her uygulamayı birdenbire Çok hesapla kullanmak Muhtemel olabilecek. Ayrıyeten, birden Fazla hesaba sahip olduğunuz uygulamalar her hesap için farklı bir simgeye sahip olabileceği için bir tutarlılık elde etmeniz de Mümkün olacaktır.

Bu özellik genel olarak Android for Work’e Fazla benziyor üzere gözüküyor, lakin karmaşık İş Profili suram süreci bulunmuyor ve hangi uygulamaları çoğaltmak istediğinizi seçebiliyorsunuz.

Bu özelliği kimi Android türevlerinde ve üçüncü taraf uygulamalarında da görmüş olabilirsiniz. Yeni güncelleme, Temel olarak özelliği olağan süreç içerisinde Android’in bir kesimi haline getiriyor. Android System UI başkanı Dan Sandler‘ın daha Evvel Google I/O’da açıkladığı üzere, System UI takımının özellik döngüsü ekseriyetle “bir paradigma görüyoruz, onu alıyoruz, öğreniyoruz, daha inançlı hale getiriyoruz ve akabinde herkesin Android’de kullanması için çerçeveye Geri katkıda bulunuyoruz.

Ancak bu özellik şu anda Aka oranda tamamlanmamış üzere gözüküyor ve Fazla da uygun çalıştığı söylenemez…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir