Android 15’in hangi tatlı ismiyle anılacağı resmi olarak açıklandı

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 07, 2023 Yorum Yok

Android 14 için tatlı temalı “Upside Down Cake” (Ters Pasta) kod ismi birinci olarak kısa bir müddet Evvel kamuoyuna duyurulmuştu. Android 14 bir müddet daha yayınlanmayacak olsa da, Android 15’in kod isminin ortaya çıkması, Google’ın şimdiden işletim sisteminin 2024 sürümü üzerinde çalıştığını gösteriyor. Android 15’in kod isminin “Vanilla Ice Cream” (Vanilyalı Dondurma) olduğu açıklandı ve İzah olağandan biraz daha erken geldi.

Bu duyuru Mishaal Rahman tarafından Twitter’da yapıldı ve “Vanilla Ice Cream” kod ismi, Android Ticaret Federasyonu’ndaki (Tradefed/TF) bir sıra kod değişikliği olarak AOSP’de (Android Aleni Kaynak Projesi) görülebiliyor. Fakat Android 15’in önümüzdeki yılın sonlarına kadar çıkması beklenmediğinden Dolayı şimdi yeni özelliklerle ilgili rastgele bir detay bilinmiyor.

Android, anne güncellemelerini alfabetik sırayla tatlılardan sonra isimlendirme konusunda uzun bir geçmişe sahip. “Upside Down Cake” kod ismiyle anılan Android 14 işletim sistemi, bu yılın sonlarında Google tarafından piyasaya sürülecek.

Tabii ki Android’in tatlı temalı kod isimleri nihayet kullanıcı için pek bir mana taşımıyor. Yeniden de, her Aka Android güncellemesinin başlangıcını kutlamak için Google yerleşkesinde dikilen bütün hoş heykelleri göz gerisi ettiğimizde bile, Android’in birinci günlerinin tatlı bir anısı olarak varlığını koruyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir