Huawei’ye şok suçlama: Çinli dev şirket, insanları adım adım takip mi ediyor?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 07, 2023 Yorum Yok

Çinli telekomünikasyon devi Huawei, 2023 Taşınabilir Dünya Kongresi’ndeki (MWC) standında ziyaretçileri takip ettiği argümanıyla zan altında. MWC Aka bir teknoloji aktifliği ve bu Yıl da Barselona’da düzenlendi. Google da iç olmak üzere pek Fazla şirket aktiflikte yeni eserlerini sergiledi.

Şirket standı Aka İlgi görürken, Huawei’nin “Huawei Pass” ismi verilen Emniyet rozetlerinin içine izleyiciler gizlediğine dair söylentiler yayıldı. Geçiş kartları bir kordon, rozet ve plastik bir kap içeriyordu ve sahipleri tarafından şirket standına iade edilmeleri gerekiyordu. Ancak birtakım ziyaretçiler bunu yapmayı unuttu ve rozeti epeyce kuşkulu buldu.

Nokia’nın Avrupa Kıdemli reis Yardımcısı Rolf Werner rozetini modüllere ayırdığını ve potansiyel olarak bir izleyici olarak kullanılabilecek devreler bulduğunu söylüyor. Light Reading’e nazaran, şirketin standında düşük Güç sinyalleri kullanarak 70 metreye kadar olan araları takip edebilen Beacon Teknolojisini kullanma ihtimali var. Huawei kartının arka yüzünde ayrıyeten takipte Yardımcı olabilecek Lokal Meydan radyo sistemlerinden de şu formda Laf ediyor: “Huawei fuar alanının girişinde bu Huawei Kartının kaydırma mühletini, gerçek vakitli pozisyon bilgilerini ve bu Huawei Kart sahiplerinin Huawei fuar alanındaki ikamet mühleti bilgilerini toplamak için RFID ve Bluetooth teknolojisini kullanıyoruz, bu Cin bilgiler sadece hizmet kalitemizi artırmak için davetlilerimizin ürünlerimizdeki genel çıkarlarını tahlil etmek gayesiyle toplanacak ve işlenecektir. Bu Cin bilgileri Kapalılık Siyasetimize nazaran koruyacağız.

Öte yandan, bir Huawei sözcüsü “Huawei kartı sadece stantta kullanılıyor ve ziyaretçiler dışarı çıktığında iade ediliyor. Pozisyon takibi yapılmasına gerek yoktur” dedi. MWC’nin tertibinden Mesul olan GSM Birliği (GSMA) ise bu savların Önemli olduğunu ve mevzuyu araştırdıklarını, fakat şu anda paylaşacak ayrıntılarının olmadığını belirtti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir