Android’den iPhone’a geçenlerin sayısındaki artış dikkat çekiyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar May 20, 2023 Yorum Yok

Android’den iPhone’a geçiş yapan kullanıcı sayısı nihayet beş yılın en yüksek düzeyine ulaştı. Araştırma şirketi CIRP’nin yeni bir raporuna nazaran, Mart 2023’te sona eren 12 aylık Devre içinde ABD’de iPhone satın alanların yaklaşık %15’i Android telefondan geçiş yaptığını bildirdi. Yaklaşık %83’ü ise evvelce de zati bir iPhone’a sahip olduklarını söylediler.

Rapora nazaran, Mart 2022’de sona eren bir evvelki yıla nazaran Android telefonlarını iPhone ile değiştirenlerin sayısında %4’lük bir artış var. Firma, nihayet dokuz yılın iPhone satın alma datalarını tahlil etti ve buna nazaran, Android’den iPhone’a geçişlerdeki en yüksek periyot, %21 ile Mart 2016’da sona eren 12 aylık Devre oldu.

Ayrıca, 2018’de yeni Android telefonlarını değiştirenlerin sayısı yıllar içinde azalarak %15’e geriledi. Android dışında, kullanıcıların Geri kalan %1 ila %2’si geçişlerini “akılsız” telefonlardan yaptı yahut birinci Defa telefon sahibi oldu.

CIRP raporunda “Mobil işletim sistemlerini değiştirmek, akıllı telefon sahipleri tarafından bir zorluk olarak algılanıyor, bu nedenle işletim sistemlerine yüksek sadakat gösteriliyor. Tekrar de geçiş oluyor ve bunu anketlerimizde takip ediyoruz. Geçtiğimiz bir yahut iki Yıl içinde, eski Android kullanıcılarının iPhone alıcılarının artan bir yüzdesini oluşturduğu görülüyor” deniliyor.

Apple’ın iPhone’u, global akıllı telefon pazarının düşüşte olduğu vakitlerde bile liderliğini kaybetmedi. Şirket, en nihayet gelir duyurusunda iPhone kısmının ikinci çeyrekte 51 milyar dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Fakat analistler, artan iPhone satışlarını Apple aygıtlarının uzun ömürlülüğüne ve ekosisteminin bağlayıcılığına da bağlıyorlar.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir