Android’den yetersiz depolama alanı sorununa son verecek yeni özellik

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Nis 22, 2023 Yorum Yok

Android telefonunuzda tertipli olarak depolama alanınız tükeniyorsa, yardım yolda: Google, Android uygulamaları için yeni bir otomatik arşivleme özelliğini duyurdu.

Duyurulan yeni özellik, uygulamayı ya da kullanıcı datalarınızı silmeden depolama alanının yaklaşık yüzde 60’ını boşaltmanızı sağlamayı vadediyor. Yeni özelliğin çalışması için geliştiricilerin bu özelliği uygulamalarına eklemeleri gerekecek.

Yeni özellik depolama alanı tükenmiş bir Android aygıta yeni bir uygulama yüklemeye çalıştığınızda karşınıza çıkacak. Seçeneği kabul ederseniz, kullanılmayan bütün uygulamalar yeni uygulamaya yer açmak için otomatik olarak arşivlenecek.

Hangi uygulamaların otomatik olarak arşivlendiğini, uygulamanın Özgün simgesinin üzerinde –aşağıda görebileceğiniz gibi– belirecek bir bulut simgesi yoluyla anlayabileceksiniz. Google, Android’in en seyrek kullandığınız uygulamaları arşivleyerek işe başlayacağını ve böylelikle yenilerine daha kolay yer açılacağını söylüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir