App Store ve Google Play Store’da en çok indirilen uygulamalar belli oldu

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 29, 2023 Yorum Yok

data.ai tarafından yayınlanan yıllık rapora nazaran, global uygulama iktisadı geçen Yıl birinci Defa yavaşladı ve uygulamalara yapılan tüketici harcamaları yüzde 2 düşüşle 167 milyar dolara geriledi. Buna Karşın indirmeler bir evvelki yıla nazaran yüzde 11 artarak, Özellikle gelişmekte olan pazarların tesiriyle uygulamaların benimsenmeye devam ettiğinin Olumlu bir göstergesi oldu.

Ancak 4’üncü çeyreğin daha derin bir tahlili, uygulama ekosistemi için tipik olarak bir nimet olan yılın bir periyodunda indirme büyümesinin daha yakın vakitte yavaşladığına işaret ediyor. Yılbaşı döneminin yeni telefonlar ve tüketicilerin yeni uygulama ve oyunları denemeleri için daha Çok boş Vakit getirme eğiliminde olması, bu yeni sayıları daha da şaşırtan kılıyor.

Uygulama istihbarat firması Sensor Tower’a göreyse, App Store ve Google Play Store’da taşınabilir uygulamaların benimsenmesi 2022’nin 4’üncü çeyreğinde bir evvelki yılın birebir devrine nazaran yüzde 0,1’lik hafif bir düşüşle 35,5 milyar yeni yüklemeye ulaştı.

Analiz kullanıcı bazında; yani bir uygulamanın tıpkı şahıs tarafından farklı aygıtlarda yapılan ek indirmeleri toplamda saymıyor. Ayrıyeten, sırf yeni indirme büyümesini göstermek için uygulamanın tekrar yüklenmesini de saymıyor. Lakin bu sayılar yalnızca iddialardan ibaret.

4’üncü çeyrekteki eğilimler yıldan yıla genel indirme büyümesi ölçümlerini aşağı çekmeye yetmese de, görünüşe nazaran bu, dinginleşen bir uygulama iktisadının Öbür bir sinyali – elbet Covid sırasında çok büyümenin akabinde hala normalleşmekte olan ve uygulama pazarlama harcamalarında da Değerli bir rol oynayan genel makroekonomik güçlerden etkilenmeye devam eden bir iktisat.

Sensor Tower bilgilerine nazaran en Fazla indirilen uygulama ve oyunlar ise şu formda:

En Fazla indirilen uygulamalar
En Fazla indirilen oyunlar

Ancak burada bir Öbür argüman daha Mevcut ve o da global uygulama mağazalarında uygulama satışları ve uygulama içi satın alımlar üzerinden yıllardır alınan yüksek fiyatlı komitelerin Son daha geniş uygulama ekosisteminde gerçekleşen inovasyonu etkilemeye başlamış olması. Şirketler uygulama ve oyunlarını taşınabilir kitleye ulaştırmak için gelirlerinin yüzde 30’una varan bir kısmını paylaşmak zorunda kalıyorsa, iktisadın berbata gitmesi üzere bir fırtınayı atlatmaları daha güç olacaktır.

Ve teşebbüsçüler, pazarın öbür alanları daha az kısıtlayıcı olduğunda, Özellikle taşınabilir aygıtlar için geliştirmeye daha az eğilimli olabilirler. mesela kripto ve Web3 etrafındaki gelişmelere bakın – uygulama mağazası yönergeleri ve platformların uygulama içi satın alımlardan kâr etme muhtaçlığı nedeniyle mobile tam olarak genişleyemediler. Uygulama inovasyonu üzerinde bu kadar baskı varken, indirmelerin ve harcamaların ziyan görmesi şaşırtan değil.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir