Apple, daha hızlı internet bağlantısı için iPhone 15’e Wi-Fi 6E desteği getirebilir

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 26, 2023 Yorum Yok

Apple’ın kısa mühlet Evvel piyasaya sürdüğü 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’ları, yeni ve daha kuvvetli M2 Pro ve M2 Max çiplerinin yanı sıra, ek bir kablosuz bandı destekleyen ve internet suratlarını artıran en nihayet Wi-Fi standardı olan Wi-Fi 6E kontağını da destekliyor. Barclays’in yakın tarihli bir tahliline nazaran iPhone 15 serisinin de Wi-Fi 6E’yi desteklemesi sürpriz olmayacak.

Wi-Fi 6E’nin iPhone’a geleceğini argüman eden haberlerle aslında birinci defa karşılaşmıyoruz. Bir yıldan uzun bir mühlet Evvel iPhone 14 tanıtımı öncesinde de emsal haberler bulunuyordu, lakin telefon şimdiye kadar bu özelliği kazanmadı.

iPhone 15 için yapılacak bir Wi-FI 6E yükseltmesi, Apple’ın birinci nesil karma gerçeklik başlığını bu Yıl piyasaya sürmesinin beklenmesinden Dolayı şu anda daha mantıklı gözüküyor. Apple’ın AR/VR başlığının Wi-Fi 6E’yi desteklemesi bekleniyor ve kablosuz irtibat standardı, Apple’ın ekosisteminde Kıymetli bir bileşen olabilir.

Apple, karma gerçeklik başlığının nasıl çalışacağını şimdi açıklamamış olsa da, bu tecrübenin genelinde Wi-Fi’nin Aka bir rol oynayacağı varsayım edilebilir. Wi-Fi, yalnızca VR uygulamalarının keyfini çıkarmak için başlığın internete bağlanmasını sağlamayacak, tıpkı vakitte Mac, iPhone ve iPad ile bilgi paylaşımı yapılmasından da Mesul olacak.

Ne yazık ki, bu Cin haberlerde çoğunlukla olduğu üzere, iPhone 15’e istikbal Wi-Fi 6E dayanağını doğrulamanın bir yolu bulunmuyor. Barclays analistleri Blayne Curtis ve Tom O’Malley, 2023 iPhone’larının daha süratli bir Wi-Fi sistemine sahip olacağına inanıyor. Fakat analistler, hangi iPhone 15 modellerinin Wi-Fi 6E’yi destekleyeceğini belirtmiyor.

Hangi iPhone 15 modellerinde Wi-Fi 6E olabilir?

iPhone 14 ile birlikte ortaya çıkan yeni satış modeli de işleri biraz daha karışık hale getiriyor. iPhone 14 serisi ile birlikte Apple, Pro olmayan modelleri ve Pro modelleri birbirlerinden Fazla daha farklı pozisyonlara yerleştirdi. Şimdiyse iPhone 15 Pro Max (ya da Ultra) ve iPhone 15 Pro arasındadaki farkın da belirginleşmesi bekleniyor. Yani yeni Wi-Fi standardı yalnızca Pro Max’te yer alabilir.

Bu ortada, Wi-Fi 6E dayanağının Biricik başına daha süratli internet ve daha düşük gecikme ve sinyal paraziti için kâfi olduğunu söylemek yanlışsız olmaz. Bunun yanı sıra, meskeninizde yahut ofisinizde Wi-FI 6E’yi destekleyen nispeten yeni bir yönlendiriciye (veya modeme) sahip olmanız gerekiyor…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir