Apple, iPhone’larında USB-C’ye geçse de, Lightning’i tamamen geride bırakmayabilir

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 13, 2023 Yorum Yok

Apple’ın Avrupa Birliği maddelerindeki değişikliklere uymak için yaklaşmakta olan iPhone’larında Ligtning’i terk edip USB-C’ye geçmek zorunda kalacağı biliniyor. Weibo’da kısa bir mühlet Evvel yayınlanan bir gönderi ise, Apple’ın USB-C ile Bir arada kullanılacak, Lightning uyumlu bir entegre devir kartı geliştirdiğini öne sürüyor.

Bu Değişik tahlilin ardında, kartın USB-C’li rastgele bir kablo yahut aygıtın temas noktasına takılı olması durumunda tam olarak hangi fonksiyonları yapabileceğinin Denetim edilebilmesinin – belirli özellikleri aktifleştirip devir dışı bırakılması gibi – olduğu argüman ediliyor. Bu sayede Apple, yalnızca kendi ürettiği kablolarla tam bir fonksiyonellik sunabilir. Standart bir USB-C kablosu ise, yalnızca şarj üzere Temel fonksiyonlara hizmet edecektir. Birebir halde, Apple’ın üretmediği bir USB-C kablosu süratli şarjı da desteklemeyebilir.

Şu anda bunların tamamı yalnızca Weibo’ya gönderilen bir söylenti ve bu periyot kartının varlığının gerçek olup olmadığı şimdi doğrulanmadı. Şayet doğruysa, böyle bir kart Lightning aksesuarlarıyla geriye dönük uyumluluğu da sağlayabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir