Elon Musk, tweet’lerinin giderek daha az okunmasının faturasını çalışanına kesti

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 12, 2023 Yorum Yok

Elon Musk Twitter’ı o kadar Fazla seviyor ki, satın almak için 44 milyar dolar harcadı.

Ancak artık, milyarderin liderliği altındaki platform pek de yeterli durumda değil. İşten çıkarmalar ve yarı istekli ayrılmalar ortasında Twitter, bir vakitler sahip olduğu çalışanın tahminen dörtte üçünden fazlasını kaybetti.

Platformer’ın bir haberine nazaran Musk, bu hafta şirketin işçi sayısını en az bir şahıs daha azalttı ve sitenin üst seviye mühendislerinden birini, milyarderin Twitter hesabının etkileşim sayıları nedeniyle işten çıkardı.

Musk, tweet’lerinin neden az etkileşim aldığını masaya yatırdığı bir toplantı düzenledi. Mühendisler bilgileri ortaya koyarak insanların Musk hakkında bir şeyler okumaktan sıkılmış olabileceğini açıkladı. Twitter çalışanları CEO’ya, Musk’a olan ilginin Nisan 2022’den bu yana 10 kat azaldığını gösteren bir Google Trends grafiğini ve öteki dahili bilgileri gösterdiler.

İddialara nazaran Musk toplantıda Fazla sonlandı ve mühendislerden birini Çabucak toplantıda kovdu. Milyarderin ayrıyeten çalışanlarından aslında kısıtlı olan vakitlerini, her bir paylaşımının Twitter kullanıcılarına ne sıklıkla tavsiye edildiğini takip ederek geçirmelerini istediği bildirildi.

Musk’ın çalkantılı saltanatı başladığından beri Twitter hem reklam gelirlerini hem de kullanıcılarını kaybediyor. Kısa müddet Evvel yayınlanan bir rapor, sitenin etkin ABD’li kullanıcı sayısının Ekim 2022 ile Ocak 2023 ortasında yaklaşık %9 oranında azaldığını ortaya koydu. Kimileri muhtemelen Musk’ın kendisinden, başkaları ise platformun azalan kalitesinden rahatsız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir