Apple’dan beklenen RAM müjdesi, iPhone 15 ile birlikte gelebilir

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 25, 2023 Yorum Yok

TrendForce, yayınladığı nihayet raporunda Apple’ın yaklaşan yeni iPhone 15 modellerinde RAM ölçüsünü artıracağına inandığını söylüyor. Buna nazaran iPhone 15’in RAM kapasitesi 8 GB olabilir.

Apple, bu Yıl piyasaya sürülmesi planlanan yeni nesil iPhone’da yer Meydan DRAM tahlillerinin kapasitesini ve özelliklerini artıracak üzere görünüyor. nihayet faktörler dikkate alındığında TrendForce, akıllı telefonların ortalama DRAM içeriğinin yıllık büyüme oranının 2023 için yaklaşık yüzde 6,7’ye ulaşacağını kestirim ediyor.

Bu hakikat çıkarsa, şirketin iPhone’a Son 6GB RAM eklediği iPhone 12 Pro‘dan bu yana birinci RAM artışı olacak. 4 model için de 8 GB RAM kullanılacağına ait söylentilerle birlikte, olağan iPhone 15 modellerinin var A16 Bionic çipini müdafaasını, iPhone 15 Pro sürümünün ise 3nm teknoloji süreciyle üretilen yeni A17 Bionic işlemciye sahip olmasını bekleyebiliriz.

Diğer söylentilere nazaran iPhone 15 modellerinde farklı yenilikler de göreceğiz. Ekran analisti Ross Young’a nazaran Apple, Dinamik Ada’yı bütün iPhone 15 modellerine getirecek. Bununla birlikte, bu bütün sürümlerin Always-On ekran teknolojisine yahut ProMotion’a sahip olacağı manasına gelmiyor. Young, bu 2 özelliğin iPhone 15 Pro serisine Özel kalacağına inanıyor.

Analistlere nazaran, standart iPhone 14 versiyonları evvelkilerden daha Üzücü sattığı için, olağan modellere Dinamik Ada eklemek Apple’ın satışları artırmasına Yardımcı olacak. Tasarım konusundaki bir söylentiye nazaran ise olağan iPhone 15 modelleri cam ve alüminyum kaplamaya, Pro versiyonu cam ve paslanmaz çeliğe, Pro Max – ya da Ultra – modeli ise cam ve titanyum varyantına sahip olacak.

TrendForce, Pro Max/Ultra versiyonunun uzun müddettir konuşulan periskop lensine Son kavuşacağını da söylüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir