Apple’dan, iPhone SE 4 ekranı için sürpriz bir karar geldi

Reklam Ajansları, SMM Paneller Mar 08, 2023 Yorum Yok

Çin merkezli ekran üreticisi BOE’nin (Beijing Oriental Electronics) Apple ile hayli karmaşık bir alakası var. Lakin kimi uyuşmazlıklara karşın, iki şirket en azından bir müddet daha Birlikte çalışacak üzere görünüyor. The Elec’in yeni bir haberinde belirtilene nazaran, iPhone SE 4’ün ekran tedarikçisi BOE olacak. Birebir vakitte ortaya çıkan Öbür söylentiler de, Apple’ın kendi ekran teknolojisi üzerinde çalışarak anne ekran tedarikçisi ve rakibi Samsung’a olan bağlılığını azaltmaya çalıştığını argüman ediyor.

2020’de BOE’nin iPhone 12 ekranlarından kimilerinin kalite testlerinde başarısız olduğu bildirildiğinde Apple ile çalışmaları kuvvetli bir periyoda girdi. Daha sonra Apple, BOE’yi iPhone 13 ekran dizaynında onaylanmamış değişiklikler yaparken yakaladı. BOE sonunda iPhone 14 için 6.1 inçlik OLED’ler üretmek üzere bir muahede sağlarken, şirketin Apple’ın teknik özelliklerine Müsait iPhone 15 ekranları üretemediği bildirildi. Bunun yerine, BOE bir sonraki bütçe iPhone için 6.1 inçlik OLED’ler tedarik edecek üzere görünüyor.

SE muhtemelen daha eski bir OLED tasarımı kullanacağı için BOE’nin var modül envanterini kullanması Mümkün olabileceğinden Dolayı genel olarak bu haber mantıklı.

The Information’ın yeni bir haberinde belirtilene nazaran Samsung, üst seviye OLED’leri özelliklerine nazaran toplu olarak üretebilen Fazla az sayıdaki üreticiden biri ve Apple üzerinde muazzam bir güce sahip. Samsung Display’in, Apple mühendislerinin tesislerine girmesine müsaade vermemek ve Ufak bir kusur belirlendiğinde bir ekran tedarikini değiştirmeyi reddetmek üzere, Öbür hiçbir Apple bileşen tedarikçisinin Düş bile edemeyeceği avantajlara sahip olduğu bildiriliyor.

Cupertinolu şirket Samsung ile bağlarını kesmek istese de, bunun gerçekleşmesi için muhtemelen birkaç Yıl geçmesi gerekecek. Şayet Apple MicroLED üretimini sıfırdan başlatmayı başarırsa, muhtemelen Ufak ölçekten başlayacak ve teknolojiyi birinci olarak saatlerde kullanacak. Tahminen birkaç Yıl içerisinde durum değişebilir, fakat o vakte kadar, Samsung’un ekran üretim sınırları, ileri teknoloji iPhone’lara yönelik OLED panelleri üretmekle meşgul olacak üzere görünüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir