YouTube, uzun süredir kullandığı bir formatı 1 ay sonra terk edeceğini açıkladı

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 07, 2023 Yorum Yok

Eğer YouTube Premium’a abone değilseniz, Google’ın giderek daha rahatsız edici hale getirdiği reklamlar muhtemelen sizin de ziyadesiyle canınızı sıkıyordur. Neyse ki şirket, Fazla hudut bozucu bir reklam formatını önümüzdeki ay terk ederek biraz olsun soluk almanızı sağlayacak.

YouTube’un takviye sitesinde yayınlanan bir gönderide, artık “yer paylaşımlı reklamlar” reklam biçiminin desteklenmeyeceğini duyurdu. Bunlar, YouTube görüntülerinin altında görünen banner reklamlar. Ve yalnızca YouTube’a masaüstü web sitesinden erişen şahıslar tarafından görülüyor.

Destek sayfasında şu tabirlere yer veriliyor: “Yer paylaşımlı reklamlar, sırf masaüstünde sunulan ve izleyiciler için rahatsız edici olan eski bir reklam biçimidir. Etkileşim öbür reklam biçimlerine kaydıkça birden fazla içerik oluşturucu için sonlu tesir görmeyi bekliyoruz.

Yer paylaşımlı reklamlar, 6 Nisan’da resmi olarak ortadan kalkacak. Açıkçası, bu reklamların neden Çabucak kaldırılmadığını anlamak pek kolay değil. Tahminen de reklam ajanslarıyla, bunların kaldırılmasını istikbal aya kadar erteleyebilecek kontratlar vardır; kim bilir?

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir