Messenger, 9 yıllık ayrılığın ardından Facebook’a geri dönüyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 08, 2023 Yorum Yok

Meta’nın Messenger’ı Facebook taşınabilir uygulamasından çıkarmasının üzerinden Fazla Vakit geçti. Bu kararın neredeyse dokuz Yıl ardındansa, Meta ikisini tekrar bir ortaya getirmeye hazırlanıyor.

Facebook lideri Tom Alison, “İnsanların Messenger gelen kutularına Facebook uygulaması içinden erişebilmelerini test ediyoruz ve yakında bu testi genişlettiğimizi göreceksiniz” diye yazdı ve devam etti: “Nihayetinde, ister Messenger uygulamasında ister direkt Facebook içinde olsun, insanların temas kurmasının ve paylaşımda bulunmasının kolay ve kullanışlı olmasını istiyoruz.

Meta, 2014 yılında Messenger’ı Facebook uygulamasından kaldırdığında, “amacımız, geliştirme gayretlerini Messenger’ı Muhtemel olan en güzel taşınabilir iletileşme tecrübesi haline getirmeye odaklamak ve farklı Facebook taşınabilir iletileşme tecrübelerine sahip olmanın yarattığı Baş karışıklığını önlemek” demişti. Meta’nın mesajlaşmayı Facebook’un taşınabilir sürümüne Geri getirme planı olup olmadığı muhakkak değil. Meta 2016 yılında taşınabilir web kullanıcılarını Messenger uygulamasına yönlendirmeye başlamıştı. Her halükarda, telefonunuzda uğraşacak daha az uygulama olması muhtemelen Kötü bir şey değil. Facebook uygulamasından Instagram kullanıcılarına da bildiri göndermek Muhtemel oluyor.

TikTok ile daha Çok rekabet edebilmek için Meta, Facebook’u arkadaşlarınız ve ailenizle irtibat kurduğunuz bir uygulama olmaktan çıkarıp bir cümbüş ve keşif platformu haline getirmeye çalışıyor. Alison’ın blog yazısında belirttiği üzere, “Facebook’u toplumsal keşif ve paylaşım için en düzgün yer haline getirmeye” çalışıyorlar.

Alison, Meta’nın mesajlaşmayı Facebook uygulamasına Geri getirmesinin Temel nedenlerinden birinin, “insanların Facebook’ta keşfettiklerini, Öbür bir uygulamaya geçmelerine gerek kalmadan, gereksinimlerine Müsait vakit, yer ve halde iletileşme yoluyla paylaşmalarını kolaylaştırmak” olduğunu yazdı. TikTok, kullanıcıların rastladıkları görüntüleri yerleşik direkt iletileşme yoluyla arkadaşlarıyla paylaşmalarına İmkan tanıyor. Yani Meta bir yandan rotasını Tersine çevirip eski sistemine Geri dönerken, öbür yandan bir Kez daha rakibini taklit ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir