Apple’ın bir türlü çözemediği iPhone sorunu, can sıkmaya devam ediyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 01, 2023 Yorum Yok

iPhone 14‘ün yeni özelliklerinden biri de Çarpışma Algılama. Apple, yüksek dinamik aralıklı jiroskopun yanı Dizi ivmeölçerin bir kişinin otomobil kazası geçirip geçirmediğini tespit edebileceğini sav ediyor. Tespit edildiğinde, kullanıcı iPhone’una ulaşamazsa iPhone otomatik olarak acil servisleri arıyor.

Apple, iPhone 14’ün artık kabin basıncı değişikliklerini algılayabilen barometreyi, Hız değişiklikleri için ek girdi sağlayan GPS’i ve şiddetli otomobil kazalarının tipik özelliği olan yüksek sesleri algılayabilen mikrofonu kullanıcının kaza geçirip geçirmediğini tespit etmek için kullandığını söylüyor.

Ne yazık ki, geçen Yıl Wall Street Journal tarafından yayınlanan bir raporda hız trenlerinin Çarpışma Tespitini tetiklediği ve yetkililer için baş ağrısı haline geldiği belirtiliyordu. Birkaç hafta sonra, Kasım ayında Apple bu sıkıntıları gidermek ve yeni özelliği optimize etmek için iOS 16.1.2‘yi yayınladı.

Şirket bütün meseleleri çözdüğünü düşünürken, Japon Alpleri acil servisleri aksini söylüyor. 16 Aralık ve 23 Ocak tarihleri ortasında Mahallî yetkililer, “çoğunlukla” iPhone 14 Çarpışma Tespit sisteminin kullanıcılar kayak pistlerinden aşağı inerken yanlış tetiklenmesinden kaynaklanan 134 yanlış çağrı aldığını açıkladı.

Kita-Alps Nagano İtfaiye Departmanı toplamda 919 acil durum çağrısı aldığını ve bunların neredeyse yüzde 10’unun Düzmece olduğunu belirtiyor. Lokal makamlar, kullanıcıları yanlış arama yaptıklarını ayrım etmeleri halinde, yanıt veren kişiyi haberdar etmeleri gerektiği konusunda uyarıyor.

Bakalım Apple, bu yanılgıların önüne nasıl geçecek?..

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir