Elon Musk, sessiz sedasız sildiği bir tweet nedeniyle özür dilemek zorunda kaldı

Reklam Ajansları, SMM Paneller Şub 01, 2023 Yorum Yok

Twitter CEO’su Elon Musk, ABD Temsilciler Meclisi eski lideri Nancy Pelosi’nin eşi Paul Pelosi’ye Ekim ayında düzenlenen yırtıcı taarruzla ilgili temelsiz bir komplonun yayılması ve güçlendirilmesindeki rolü nedeniyle kamuoyundan özür diledi. Musk’ın Geri adım atması, Pelosi’nin hayatına kastedildiğini gösteren polis kamerası manzaralarının yayınlanmasından birkaç gün sonra geldi.

Bir vakitler Bill Clinton’ı kendisine tecavüz etmekle suçlayan Juanita Broaddrick‘in “Solcu aptallar @elonmusk’un Pelosis’ten özür dilemesini istiyor. Ne için? dahil çamaşırlı iki adam ortasında geçen kuşkulu ve garip bir durum için” biçiminde bir tweet attı. Buna Cevap olarak Musk, “Yine de özür dilerim” yazdı.

Söz konusu makalede Paul Pelosi’nin cinsel yönelimine ait temelsiz söylentiler tekrar gündeme getirilmiş, Pelosi’nin sarhoş olduğu ve hamle gecesi bir erkek eskortla hengame ettiği tez edilmişti. Bu savların her ikisinin de yanlış olduğu ek raporlar ve polis tarafından yapılan açıklamalarla kanıtlandı. Musk’ın özür dilemesine neden olan tweet’i “Bu öyküde göründüğünden daha fazlası olabileceğine dair Ufak bir mümkünlük var” formundaydı. Musk, günler sonra ek bir İzah yapmadan tweet’ini silmişti.

Musk’ın sildiği tweet

Yakın vakitte yayınlanan San Francisco Polisi’ne ilişkin kamera imgelerinde saldırgan olduğu sav edilen 42 yaşındaki David Depape ve Pelosi’nin ellerinde bir çekiç olduğu görülüyor. Hadise yerindeki polis, Depape’yi Pelosi’nin elinden cazip almadan dakikalar Evvel cazip bırakması için yönlendiriyor. Depape daha sonra polis kendisini zapt etmeden Evvel Pelosi’nin başına çekiçle şiddetli bir biçimde vuruyor. Yaralanan Pelosi yere düşüyor ve üç dakika boyunca kendi kanından oluşan bir havuzun içinde baygın yatıyor. Depape artık cinayete teşebbüs ve ölümcül silahla hamle suçlamalarıyla karşı karşıya.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir