Apple’ın yeni patenti, tüm çentik ve ekran deliklerini tarihe gömmeyi vaat ediyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 12, 2023 Yorum Yok

Apple, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’den yeni bir patent daha aldı. Bugüne kadar binlerce patenti bulunan şirketin aldığı nihayet patent hayata geçecek mi bilinmez, lakin kullanıma sunulursa işleri bir oldukça değiştireceğini söyleyebiliriz.

Apple’ın aldığı patent, ekranın altına yerleştirilebilecek bir sensör kümesi ile ilgili. Ayrıyeten bu patent yalnızca iPhone’u değil, iPad, Mac, Apple Watch ve hatta gelecekteki karma gerçeklik aygıtları da iç olmak üzere Fazla Türlü Apple aygıtlarını kapsıyor.

Patent TouchID üzere sensörlere, basınç sensörlerine, sıhhat sensörlerine, Fer algılama ve menzil (LiDAR) sensörleri üzere optik sensörlere, nazar izleme sensörlerine ve daha fazlasına odaklanıyor. Patentte ayrıyeten kullanıcı girdilerini toplamak için düğmeler, dokunmatik sensörler, dokunmatik yüzeyler, mikrofonlar ve ivmeölçerler üzere Çeşitli giriş-çıkış aygıtlarının kullanımından da bahsediliyor.

Aşağıdaki hal, bir sensörü kısmen örten bir ekran yığınının kesitsel bir Yan görünümünü gösteriyor. öbür bir çizim ise, sensörlerin ekranın altına nasıl yerleştirilebileceğini gösteren bir illüstrasyonun üstten görünümünü içeriyor.

Bu patent, daha Evvel Nisan 2022’de bildirilen, iPhone’daki çentiği ortadan kaldırmayı ve TrueDepth kamera sistemini ekranın ardına yine yerleştirmeyi amaçlayan teknolojiyi genişletiyor üzere görünüyor. Patent ile Apple, büsbütün çerçevesiz bir iPhone’a giden yolda bir adım daha atmış olabilir. Lakin hayata geçer mi; bunu Vakit gösterecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir