Aslında çalışmayan bir IBM çalışanı, maaşının az olduğu gerekçesiyle şirkete sava açtı

Reklam Ajansları, SMM Paneller May 15, 2023 Yorum Yok

2008’den beri bir IBM sıhhat planı nedeniyle hastalık müsaadesinde bulunan bir IBM çalışanı olan Ian Clifford, kısa bir mühlet Evvel kendisine maaş artırımı vermediği için patronunu dava etmeye çalıştı. Enflasyonun nihayet vakitlerde Dünya genelinde yükselmesi ile birlikte, Clifford da iç olmak üzere birçok şahıs harcama güçlerinin düştüğünü ayrım etti.

Clifford, sıhhat planının bir kesimi olarak, 72.037 sterlin olan maaşının %75’ini almaya hak kazandı. Yani, %25’lik kesintinin akabinde hastalık iznindeyken 54.028 sterlin maaş alıyordu. Planın bir kesimi olarak, hala bir IBM çalışanı olarak sayılıyor lakin rastgele bir Amel yapma mecburiliği bulunmuyor. Clifford’un şikayeti, 2013’ten beri maaş artırımı almadığı ve enflasyonun Fazla yüksek olması nedeniyle var gelirinin yakında yok olacağı gerekçesiyle yapıldı.

Clifford’ın söylediğine nazaran, sıhhat planının hedefi çalışamayanlara Emniyet sağlamak lakin ödemeler var düzeylerde dondurulduğunda, plan vaat edilen güvenliği sağlamıyor. Karşılaştırma için, Birleşik Krallık’ta tam vakitli çalışanların yıllık ortalama maaşı 33.000 sterlin ve bütün çalışanlar için ortalama maaş 27.756 sterlin.

Yargıç Paul Housego, isteme cevaben davayı düşürmeye karar verdi. Ödemenin sırf engelliler için geçerli olduğunu ve bu nedenle engellilikle ilgili olarak daha az avantajlı muamele olarak kabul edilemeyeceğini söyledi. Hatta, bunun daha az değil, daha Çok avantajlı bir muamele olduğunu söyledi.

Haberi birinci olarak bildiren The Telegraph’ın söylediğine nazaran, Clifford artık LinkedIn sayfasında kendisini “tıbbi olarak emekli” olarak görüyor. Clifford tarafından dava, bu yılın Şubat ayında açıldı. Clifford, 65. ıslak gününe kadar maaş almaya devam edecek ve bu vakte kadar toplamda 1.5 milyon sterlindan Çok ödeme almış olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir