Netflix’ten çalışanlarına mesaj: Harcamalarınızı dikkatli yapın

Reklam Ajansları, SMM Paneller May 15, 2023 Yorum Yok

Geçtiğimiz birkaç ay içerisinde, birçok teknoloji şirketinin çalışmalarında Aka kesintiler yapıldı. Microsoft, Amazon, Meta, Google ve daha pek Fazla şirkette bu kesintiler, toplu işten çıkarmalar olarak ortaya çıktı.

Şimdi, Aka teknoloji ve medya şirketi Netflix de harcamalarını azaltmayı hedefliyor lakin bu sefer bir ayrım görebiliriz. Wall Street Journal tarafından bildirilene nazaran, akış hizmeti devi, 2023 yılında harcamalarını 300 milyon dolar azaltmak istiyor. Şirket yöneticileri, Mayıs ayının başlarında çalışanlarına harcamalarında makul davranmaları gerektiğini söyledi. Lakin Netflix, en azından şimdilik, harcamaları kısmak için işten çıkarmalar yapmayı ve hatta işe alımları durdurmak istemiyor.

Netflix’in şu anda harcamalarını azaltmak istemesinin sebeplerinden biri, ABD ve öteki ülkelerdeki abonelerinden hesap şifrelerini paylaşmak için fiyat alma konusundaki tartışmalı planlarının ertelemesi. Bu şifre paylaşımı planlarının, başlangıçta 2023’ün birinci çeyreğinde sunulması planlanıyordu, fakat artık 30 Haziran’da sona eren ikinci çeyrekte sunulması planlanıyor. Şu anda bile Netflix, yeni şifre paylaşım fiyatlarının ne Vakit yürürlüğe gireceği ve ne kadar olacağı konusunda şimdi Kesin bir tarih belirtmiyor.

Yine de, Netflix harcamalarının bir kısmını kısıtlıyor olsa bile, 2022 yılında 26 milyar doları bulan Yekün harcamalarına kıyasla bunun Ufak bir ölçü olacağını hatırlatmakta fayda olabilir. Ayrıyeten şirket, 2023 yılında 40 kadar taşınabilir oyun yayınlamayı da planlıyor.

Şirket, kendi bünyesinde oyun geliştirme stüdyolarına da sahip. Bunlardan biri, AAA Fazla platformlu aksiyon-macera oyunu olarak tanımlanan bir oyun üzerinde çalışıyor. genel olarak Xbox kısmında ve 2021’de piyasaya sürülen Halo Infinite üzerinde yıllarca çalıştıktan sonra kısa müddet Evvel Microsoft’tan ayrılan Joe Staten bu oyunun kreatif yöneticiliğini üstleniyor…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir