Asus ProArt Station PD5 İnceleme

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Şu Lahza yanımda şahane bir kasa duruyor. Bu kasa, ASUS’un ProArt Station PD5 modeli. Tam kod ismi ise PD500TC. Nitekim göz Müşteri duruyor; genel sınırlarıyla olduğu üzere ayrıntılara baktığınızda ve materyal kalitesini incelediğinizde de hakikaten hayli tatmin edici olduğunu söyleyebilirim. İçindeki konfigürasyon öğeleri, yaptığı Amel ve performansıyla beni açıkçası ziyadesiyle kendine çekti diyebilirim. Süratli bir formda sistemimi yenilemem gerektiğini bu kasayı kullandıktan sonra bir Kez daha ayrım ettim.

ProArt Station PD5, Özellikle profesyonel seviyede bir masaüstü bilgisayar arayanlara hitap ediyor. Şayet işiniz kurgu ve dijital içerik işleriyle ilgiliyse ya da fotoğrafçıysanız bence kesinlikle yakından incelemeniz gerekiyor. Post yapım şirketlerinin, kurgu ve montaj işi ile uğraşan kurumların, toplumsal medyaya içerik üreten şirketlerin ve Yine irtibat şirketlerinin bütün muhtaçlığını rahatlıkla karşılayacak yapıda bir Aygıt olmuş. Kasa Fazla hoş görünüyor, fakat elbette içeriği kıymetli. Artık yavaş yavaş anlatmaya başlayalım.

Tasarım Detayları

Ancak öncelikle tasarım ayrıntılarından bahsedeceğim. Kasanın Fazla şık bir görünümü var. Büsbütün Siyah renkli kasası, metal sol paneldeki delikli ProArt yazısıyla başlayan göz Müşteri ayrıntılara sahip. Daha da İlgi cazibeli olanı, ön havalandırma çıtaları ortasında bulunan Lumiwiz LED Fer çubukları. Bu LED ışıklandırma yalnızca kasaya farklı hava katmak için yerleştirilmemiş (ama bu ortada sahiden Fazla beğenilen bir hava kattığını söylemek lazım). Bu LED’ler size Geri bildirimde bulunuyor. 3 farklı modda çalışıyor. Bu yenilikçi modül içerik oluşturuculara performans ve sürece ilerlemesi hakkında bir bakışta bilgi sunmak için CPU, GPU ve daha fazlasının durumunu da gösterebiliyor. Render süreci bittiğinde sizi bilgilendiriyor ve CPU ile GPU’ya çok yük bindiğinde mavi renkte yanıp sönerek uyarabiliyor. Bu Lumiwiz LED isimli ışıklandırmaları az sonra daha ayrıntılı bahsedeceğim ProArt Creator Hub uygulaması yoluyla isteğinize / ruh halinize uyacak formda özelleştirebiliyorsunuz.

Pek Doğal ki ProArt Station PD5 kallavi bir kasa olduğundan biraz ağır. 22 kilogram civarında bir tartısı var. Lakin taşımayı kolaylaştırması açısından kasanın üst ön ve arka kısmına kollar yerleştirilmiş. Buralardan tutarak basitçe taşıyabiliyorsunuz.

Üst kısma yakından baktığımızda burada kontakların bulunduğunu görüyoruz. Üst irtibat noktaları tatmin edici. Burada kulaklık girişi, 2 adet USB 3.2 Gen 1 temas noktası, 1 adet USB Type-C Gen 1 portu ve tam boyutlu SD kart okuyucu yer alıyor. diğer geniş temas noktaları da Olağan ki kasanın gerisinde bulunuyor. Lakin üst kısımdaki Sıkıntı butonuna dikkati çekmek istiyorum.

Asus buraya bir güç düğmesi kilitleme anahtarı yerleştirmiş. Epeyce ince düşünülmüş bir ayrıntı. Bunun Fazla yararı dokunuyor. Bu minik anahtar, tam projenin ortasında kasanın ön irtibat noktalarına bir şey takmaya çalışırken bilgisayarınızı uyku moduna geçirmekten ya da kazara kapatmaktan kurtarıyor.

Evet, ProArt Station PD5’i dizaynıyla tanıdık. Artık şimdi içine girelim.

Asus ProArt Station PD5 Özellikleri Neler?

ProArt Station PD5’in içine girmek yıldız tornavida ile yaklaşık 1 dakika sürüyor. Kasanın içi epey ferah. Her şey derli toplu görünüyor. Alt kısımda 80 Plus Gold verimlilik sertifikasına sahip bir Sıkıntı kaynağı ve 2 adet 3,5 inç yuvaya sahip bir şoför kafesi bulunuyor. Bu kafes yoluyla sabit diskleri kolaylıkla değiştirebiliyorsunuz.

Bu ortada kasanın genel hava sirkülasyonu çok başarılı; sağlanan hava akışı çok âlâ düzeyde. Elbette bitmiş bir kasa olunca, Özellikle hava akışı da güzel oluyor. Buna nazaran tasarlanıyor, kasa içindeki havanın en efektif biçimde soğutulup performans kaybı vermesinin önüne geçiliyor.

Kasanın diğer yüzüne baktığımızda da burada sistme bileşenlerimizi bir ortada görebiliyoruz.

ProArt Station PD5, Intel’in 11’inci jenerasyon Core i9-11900 işlemcisinden Güç sağlıyor. Bu modelde 128 GB’a kadar artırabileceğiniz DDR4 3200 MHz bellekler kullanılırken, ekran kartı tarafındaysa NVIDIA RTX A2000 grafik kartı kullanılmış. Fakat bu modelin ayrıyeten RTX 3070 ekran kartlı seçeneği de bulunuyor. SSD kapasitesini 2 TB’a kadar artırabiliyorsunuz. Ayrıyeten 4 TB’a kadar 3.5” sabit diskleri de takabiliyorsunuz. Yani konfigürasyon olarak eliniz ziyadesiyle geniş.

Asus ProArt Station PD5 Performansı Nasıl?

ProArt Station PD5’in sağladığı performans içerik üreticilerini ve Özellikle 4K çözünürlükte çalışan görüntü editörlerini tatmin edicek düzeyde. İçeriğinde kullanılan DDR4 3200 MHz bellekler çoklu misyon konusunda süreçleri kısaltıyor. NVIDIA RTX A2000 grafik kartı ise fotoğraf ve görüntü düzenlemelerden 3D modelleme işlerine, sürece ve animasyonla uğraşan kurumların gereksinimlerinden ferdi kurgu ve montaj işleriyle uğraşan profesyonellere kadar performans gereksinimi yüksek olanların beklentileri için Kesin tahlil niteliğinde. Bu ortada RTX A2000, NVIDIA’nın Quadro serisine verdiği yeni isim. NVIDIA’nın Ampere mimarisine dayanan bu ekran kartı, görüntü render, 3D modelleme, fotoğraf işlerinde avantaj sağlıyor ve NVIDIA Studio şoförlerine odaklanıyor. Dediğim üzere Tekrar bu kasayı NVIIDA’nın GeForce RTX 3070 ekran kartı seçeneğiyle de satın alabiliyorsunuz. Böylelikle video montaj ve kurgu işlerinin yanı Dizi tıpkı vakitte güzel bir oyun sistemine sahip olmak isteyenler de bu kart ile Mesut olabilirler.

İşlemci tarafına geldiğimizde, dediğim üzere bu modelde Intel’in 11’inci jenerasyon Core i9-11900 işlemcisi yer alıyor. Bu işlemci, 14 nm fabrikasyon sürecine sahip ve 8 fizikî çekirdek, 16 Amel parçacığı içeriyor. 5.20 GHz frekansına ulaşabilmesi sayesinde epeyce yüksek Güç üretiyor ve bu da Özellikle post yapım şirketlerinin gereksinimini karşılamasını sağlıyor.

Bu ortada ProArt Station PD5, dünyanın önde gelen yazılım şirketlerinden profesyonel uygulamalarla beklendiği üzere çalışmasını sağlamak için kapsamlı Bağımsız Yazılım Satıcısı (ISV) sertifikası sahibi. Yani Autodesk, Adobe üzere pek Fazla uygulama ile sıkıntısız çalışmayı garanti ediyor. Böylelikle gerek post yapım gerek reklam ve fotoğrafçılık şirketleri ağır Amel tempolarında rastgele bir Sorun yaşamayacak.

ProArt Creator Hub Uygulaması

Buraya kadar tamamsak artık ProArt Station PD5’in benim Fazla faydalı bulduğum Özel uygulamasından ve Etraf özelliklerinden bahsetmek istiyorum. Birinci olarak ProArt Creator Hub uygulamasına değinelim. ProArt Creator Hub uygulamasında az Evvel bahsettiğimiz üzere kasanın ön yüzündeki Lumiwiz LED Fer çubuklarının renklerini özelleştirebiliyorsunuz.

Ancak daha fazlası Mevcut pek doğal. Uygulamadaki WorkSmart kısmı, tıklandığında seçilen bütün uygulamaları birebir anda başlatan uygulama kümeleri oluşturmanıza İmkan tanıyor. Sık sık apansız Çok uygulama kullanıyorsanız, bu harikulade bir seçenek. Böylelikle hepsini kendiniz başlatmanız gerekmiyor, bütün seçtiğiniz uygulamalar otomatik olarak başlatılıyor.

Ayrıca kasanın donanımı hakkında uygulama üzerinden süratlice bilgiye sahip olabiliyorsunuz.

Öte yandan uygulamanın, Özellikle render süreçleriniz tamamlandığında Microsoft Teams üzerinden bildirim göndermesi üzere Öbür gizemli özellikleri de var. Bu özellik Render süreçlerini telefonunuza bildirim olarak iletiyor. Böylelikle PC başında olmadığınızda bile süreci takip edebiliyorsunuz. Bunlar küçük ayrıntılar olarak görünebilir, lakin Özellikle ağır ve süratli Amel süreçlerine sahip kurumlar için el kolaylaştırıcı seçenekler.

Son olarak Yeniden bu kasayı kurumsal tarafta kullanmak isteyecekler için bir diğer kullanışlı özellik olarak ASUS AI gürültü engelleme teknolojisinin de kullanıldığını söyleyelim. Böylelikle uzaktan görüşmeler için etraftaki Gereksiz sesler engelleniyor, toplantılar için daha sağlıklı bir yer hazırlanıyor. Ayrıyeten ProArt Station PD5’te Dolby Atmos ses desteği de sağlanıyor.

Sonuç

Evet, ProArt Station PD5 bütün özellikleriyle ziyadesiyle etkileyici bir model olmuş. Kurgu ve montaj işleriyle ilgileniyorsanız, fotoğrafçıysanız, post yapım için yeterli bir bilgisayar arıyorsanız, toplumsal medya iç olmak üzere pek Fazla bahiste dijitale içerik üretiyorsanız, nitekim elinizi kuvvetlendirecek bir bilgisayar. Dediğim üzere tam model ismi ProArt Station PD5 PD500TC. Daha Çok ne üzere şeyler sunuyor diye bakmak isterseniz diye eserin linkini de görüntünün açıklamalar kısmına bırakıyorum, oradan bakarsınız.

Asus ProArt Station PD5 hakkında daha Çok bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir