Google, Chrome 110 ile birlikte yeni bir dönemin başlayacağını duyurdu

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Google, Chrome web tarayıcısının sürüm yayınlama programında Aka bir değişiklik yapacağını duyurdu. Chrome 110 ile Bir arada şirket, yayınlanacak final sürüm olan “Kararlı” sürümden bir hafta Evvel yeni bir “Early Stable” (Erken Kararlı) sürümü kullanıma sunacak. Fakat, bu yeni sürüm herkes için olmayacak ve Google, kullanıcıların Ufak bir yüzdesine sunulacağını söylüyor. Yazılım devi, bu yüzdenin tam olarak ne kadar Ufak olduğundan net olarak bahsetmiyor.

Google, bu değişikliğin nedenini olası yanılgıların daha geniş bir kullanıcı tabanını etkilememesini sağlamak formunda açıklıyor. Chrome Aka bir pazar hissesine sahip olduğu için, bu yeni Uzaklık sürümün mantıklı bir karar olduğu açık.

Chrome Developers web sitesinde mevzu hakkında şöyle deniyor: “Chrome için sürüm programında bir değişiklik yapıyoruz. Chrome 110’dan itibaren, kararlı sürümün birinci yayınlanma tarihi olağandan bir hafta Evvel olacak. Bu erken kararlı sürüm, kullanıcıların Ufak bir yüzdesine yayınlanacak ve insanların birden fazla olağan planlanan tarihte, bir hafta sonra kararlı sürümü alacak. Bu birebir vakitte yeni sürümün Chrome indirme sayfasından kullanıma sunulacağı tarih olacak.

Chrome 110’un yayın programı da şu halde listeleniyor:

  • Beta sürüm: 12 Ocak 2023
  • Erken Kararlı sürüm: 1 Şubat 2023
  • Kararlı sürüm: 7 Şubat 2023

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir