Kuzey Kore’nin son 5 yılda çaldığı kripto paranın miktarı inanılmaz boyutlara ulaştı

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Güney Kore Ulusal İstihbarat Servisi, devlet dayanaklı şimal Koreli bilgisayar korsanlarının nihayet beş yılda dünyanın dört bir yanındaki gayelerden 1,2 milyar dolarlık kripto Nakit ünitesi ve dijital varlık çaldığını açıkladı.

Associated Press’in bildirdiğine nazaran, Ulusal İstihbarat Servisi, çalınan varlıkların yarısından fazlasının yahut yaklaşık 626 milyon doların, sırf 2022’de elde edildiğini bildirdi. Bu Yıl kaçırılan Yekün ölçünün 78 milyon dolarından fazlası Güney Kore’den geldi. İstihbarat servisi ayrıyeten, şimal Kore’nin 2023’te Güney Kore’ye yönelik siber taarruzlarını artırmasını ve nükleer santraller, çipler ve savunma Sanayi ile ilgili ileri teknolojileri çalmaya odaklanmasını bekliyor.

Ulusal İstihbarat Servisi, “2023’teki beş yıllık ekonomik kalkınma planı kapsamında üçüncü yılını kutlayan Kuzey’in, siyaset amaçlarına ulaşmak hedefiyle kilit teknolojileri çalmaya ve diplomatik ve Emniyet istihbaratı toplamaya kararlı olması bekleniyor” dedi.

Ek olarak, şimal Kore’nin kripto Nakit hırsızlığı yapmaya devam etmesi olası görünüyor. Servis, şimal Koreli bilgisayar korsanlarının kripto Nakit ünitesi ve dijital varlıkları çalmada dünyanın en düzgünlerinden biri olarak kabul edildiğini söylüyor. FBI da, geçtiğimiz Mart ayında kripto oyun şirketi Axie Infinity’den çalınan yaklaşık 625 milyon dolardan şimal Kore’nin Mesul olduğuna inandığını açıklamıştı. Axie Infinity hırsızlığı, tarihin şimdiye kadarki en Aka kripto hırsızlığı olarak bedellendiriliyor.

Kuzey Kore’nin dijital hırsızlık teşebbüsleri, Birleşmiş Milletler’in 2017’de ülkenin nükleer silah ve roket denemelerine Karşılık olarak kömür, dokumacılık ve deniz eserlerinin ihracatını yasaklayan ekonomik yaptırımları sıkılaştırmasının akabinde Hız kazandı. genel kanı, BM yaptırımlarının, şimal Kore’yi siber cürümlere odaklanmaya sevk ettiği tarafında. ABD’li ve memleketler arası uzmanlara nazaran, ülke çalınan fonların üçte birini roket programını finanse etmek için kullanıyor. Kuzey Kore, Çin, Rusya ve İran ile Bir arada dünyanın önde gelen Ulus tabanlı siber tehditlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Bu yılın Kasım ayı prestijiyle şimal Kore, yaklaşık 88 balistik ve seyir füzesi içeren 34 silah testi gerçekleştirdi. Kasım ayında ülke, uzmanların ABD’nin rastgele bir yerini vurabileceğini söylediği iki kıtalararası balistik füzeyi test etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir