Bilgisayar satışları düşerken, tablet satışları herkesi şaşırtarak artıyor

Reklam Ajansları, SMM Paneller Şub 09, 2023 Yorum Yok

Canalys’in global bilgisayar sevkiyatlarına ait en nihayet bilgileri, beklenmedik olmasa da, 2022’nin nihayet çeyreğinde %21’lik bir düşüş görülmesiyle dert verici bir tablo çiziyor.

2022’de dünyanın teknoloji şirketleri, dizüstü bilgisayarları, masaüstü bilgisayarları ve tabletleri içeren bir sayı olan 434,5 milyon bilgisayar sattı. Bu, 2021’de satılan 499,4 milyondan %13 daha düşük, lakin derinliklerde gizlenen ve Özellikle Değişik olan bir ayrıntısı da barındırıyor.

Büyük ölçekli bir yavaşlamaya karşın, art arda üç aylık düşüşün akabinde, 2022’nin 4. çeyreğinde tablet satışları (yıllık yalnızca %1 olsa da) artış gösterdi.

Apple, tablet sevkiyatlarının %46’sını oluşturarak bu dala Yargıç olmaya devam ediyor. En nihayet M serisi iPad modelleri, muhtemelen bu muvaffakiyetin en Kıymetli faktörlerinden biri.

Tablet kesimindeki öbür tanınan şirketler ortasında Samsung, Amazon, Lenovo ve Huawei yer alıyor, lakin bir müddettir söylentileri duyulan Google’ın Pixel Tabletleri, şirketin önümüzdeki Yıl birinci beşte yer almasını sağlayabilir.

Canalys analisti Himani Mukka, “2021’deki düşüşe karşın, 2022’deki tablet sevkiyat hacimleri salgın öncesi düzeylerin hayli üzerindeydi ve gelecekteki büyüme fırsatları bozulmadan kaldı” diyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir