Biz henüz 5G’yi görmesek de, başkaları 6G için tarih vermeye başladı bile

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 21, 2023 Yorum Yok

Güney Kore, 2028’de birinci altıncı jenerasyon (6G) ağını devreye alacağını duyurdu. Ülke, K-Network 2030 planının bir kesimi olarak bunu gerçekleştirecek.

Plana nazaran hükümet, Mahallî şirketleri Güney Kore’de 6G teknolojisinin gelişimi için ekipman, modül ve gereç üretmeye teşvik edecek. Bunu Mümkün kılmak için Güney Kore, Temel 6G teknolojileri üzerine bir araştırma ve geliştirme projesi için fizibilite çalışması yürütüyor. Projenin yaklaşık 482 milyon ABD Doları kıymetinde olduğu söyleniyor.

Ülkenin ilim ve BİT Bakanlığı’na nazaran, Güney Kore bu eforları gelecekteki kablosuz frekansların erken hakimiyetini sağlamak emeliyle yürütüyor. Plan tıpkı vakitte ülkenin gelecekteki File altyapısı için global rekabetteki pozisyonunu müdafaasına Yardımcı olmayı amaçlıyor.

IP istihbarat şirketi IPlytics tarafından hazırlanan bir rapor, 4G teknolojisini geliştirmede çoğunlukla ABD ve Avrupa şirketlerinin hakimiyetinde olan Güney Koreli şirketlerin, 5G geliştirmede başı çektiğini söylüyor. Hatta Güney Kore, geçen Yıl 5G patent sayısının %25,9’una sahipti. Ve artık 6G patent yarışında %30 ve üzerine çıkmayı hedefliyor.

Güney Kore’nin yanı Dizi Hindistan da bu on yılın sonundan Evvel 6G hizmetlerini başlatmayı hedefliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir