Samsung’un yeni One UI 5.1 güncellemesi, pil sorununu da beraberinde getirdi

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 22, 2023 Yorum Yok

Samsung, geçtiğimiz hafta en yeni One UI 5.1 arayüzünü Android tabanlı üst Tertip Galaxy telefonlarından kimilerinde kullanıma sunmaya başladı. Fakat bu güncellemeyi telefonlarına yükleyen birtakım bireyler Sıkıntı yaşadıklarını rapor ediyor. Bu meselelere süratli pil tüketimi de dahil.

Android Central aracılığıyla bildirildiği üzere kullanıcılardan kimileri tecrübelerini Reddit’te yayınladı. Birçoğu, One UI 5.1 güncellemesinin bir formda telefonlarının pil modunu Azamî performans moduna geçirdiğini söylüyor. Bu yüzden Sorun yaşayan şahıslara en kolay tahlil olarak, telefonun pil ayarlarına giderek daha düşük kullanım modlarına sıfırlamaları öneriliyor.

Bu metot işe yaramazsa denenebilecek bir Öbür süreksiz tahlil daha bulunuyor. Bir kullanıcı, telefonun önbelleğini ve datalarını temizlemek için bir Samsung takviye temsilcisiyle görüştüğünü söylüyor. Lakin bu seçeneğin telefonlardaki kimi diğer ayarları da sıfırlayacağını unutmayın. Bu metot için Ayarlar > Uygulamalar > Filtre Düğmesi > Sistem Uygulamalarını Göster > Samsung Klavye > Depolama > Önbelleği ve Bilgileri Temizle seçimlerinin yapılması gerekiyor.

One UI 5.1 güncellemesinin neden bir telefonun pil ayarlarını değiştirdiğine dair şimdi bir İzah yapılmış değil ve Samsung’dan güncelleme sıkıntıları hakkında resmi bir Cevap gelmedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir