Casper VIA F30 Plus İnceleme

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Bu kısımda yeni telefonlardan biri olan Casper VIA F30 Plus konuğumuz. Hoş ve kullanışlı modellerden biri. Bilhassa fiyatları yükselen akıllı telefon pazarında hem kullanışlı hem de bütçeyi Fazla yormayacak bir model. Elimizde Platin Beyaz renk seçeneğiyle bulunuyor, lakin Platin Mavi ve Platin Gri renkleriyle de bulabiliyorsunuz. Pek şık bir tasarımı var. arka yüzeyi ışığa nazaran renk değiştiriyor. Önden baktığınızda da geniş ve düz kenarla sahip bir ekran görüyoruz. Bilhassa nihayet periyotta kavisli ekranlı telefonlardan sıkılanlar düz ekranlı modelleri tercih ediyorlar. Bu manada Casper VIA F30 Plus hoş bir seçenek oluyor. Lakin kenarları daha estetik görünmesi açısından yuvarlatılmış. 2.5D Glass güçlü ekran ile köşeli ekranlara kıyasla daha sağlam bir yapıya sahip ayrıyeten. çok da ince bir model; yalnızca 8.5 mm inceliğinde. Böylelikle Çağdaş bir dizayna sahip, elde de pek şık duruyor. Telefonun ekran kıyı çerçevelerinin ince tutulmuş olması da bunu destekliyor.

Casper VIA F30 Plus’ın etrafına baktığımızda, parmak izi sensörünün sağ kenara yerleştirildiğini görüyoruz. Bu sensör Yapay zeka dayanağı sayesinde pek akıcı ve süratli çalışıyor. Ayrıyeten ekranın üzerine yerleştirilen çentikli kamera ile yüz tanıma opsiyonu var. Böylelikle hem parmak izi hem Çehre tanımayı kullanabiliyorsunuz.

Telefonun temasları alt kenara ve sol tarafa yerleştirilmiş. Sol kenarda SIM kart ve microSD kart çekmecesi bulunuyor. microSD kart ile hafızayı 256 GB’a kadar artırabiliyorsunuz. Alt kısımda da kulaklık girişi, USB-C portu ve hoparlör mazgalı bulunuyor. Kutu içeriğinde şarj aygıtı ve kablosunun yanı Dizi silikon kılıf ve ekran müdafaa bandı da yer alıyor.

Casper VIA F30 Plus’ın ekranı bir epey büyük. 6.5 inç genişliğinde. Böylelikle multimedya kullanımları için çok Müsait yapıda bir telefon. Ekran HD çözünürlük üretiyor ve IPS panelden oluşuyor. En Kıymetli özelliği ise 90Hz tazeleme suratına sahip olması. Yani ekran saniyede 90 Defa manzara yenileyebiliyor. Böylelikle çok akıcı bir tecrübe elde edebiliyorsunuz. Elbette isterseniz bunu 60Hz olarak ayarlamanız da mümkün.

Öte yandan ekran pek parlak yapıda. 400 nit parlaklığa ulaşabiliyor. 20:9 ekran en – uzunluk oranı sağlaması ve yüzde 89 ekran – Beden oranına sahip olması da ekranın avantaj sunan tarafları.

Casper VIA F30 Plus, Android 12 işletim sistemiyle geliyor. Böylelikle şimdiki bir işletim sistemi kullanım imkanı sunan telefonun arayüzü, daha Evvel incelediğimiz Casper VIA modellerindeki üzere stok Android görünümünde. Ekstra bir arayüz yazılımının getirilmemiş olması, telefonu ekstradan yorulmasının önüne geçiyor. Bu sayede akıcı bir kullanım sağlanabiliyor. Casper VIA F30 Plus’ta işlemci olarak 8 çekirdekli yapıda Unisoc T606 kullanılıyor. 12nm mimarisinde olan bu işlemci, İdeal performans gösteriyor. PUBG ve Asphalt üzere oyunları çalıştırabiliyor ve kasma, donma olmadan oynayabiliyorsunuz.

Telefonda 8 GB RAM yer alırken, ayrıyeten Sanal RAM desteği de yapılmış. Sanal RAM özelliğini telefonun Depolama ayarları menüsünden 4 GB’a kadar artırabiliyorsunuz. Bu sayede ek performansa gereksiniminiz olduğu anlarda bunu edinebiliyorsunuz. Bu ortada telefonun depolama kapasitesi de 128 GB formunda. Bu alana 24 saat müddetli HD görüntü, 13 saat periyodik Full HD görüntü, 25 bin adet fotoğraf depolayabiliyorsunuz. Yani arşivinizi her Vakit yanınızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Şayet bu Meydan yetmezse başta da söylediğimiz üzere microSD kart yoluyla 256 GB’a kadar genişletebiliyorsunuz.

Telefonun batarya kapasitesi de epey geniş; 5000 mAh kapasitesinde batarya kullanılmış Casper VIA F30 Plus’ta. Böylelikle uzun mühletler kesintisiz kullanım imkanı mevcut. Bekleme modunda 19 güne kadar dayanabilen şarjı, 32 saat arama, 31 saat müzik dinleme, 11 saat görüntü ve 9 saat YouTube görüntüsü izlemeye dayanabiliyor. Ayrıyeten telefonun pil ayarlarına girerek buradan Sıkıntı tasarruf optimizasyonunu ve ultra tasarruf modlarını açarak daha uzun pil mühleti elde edebiliyorsunuz.

Gelelim kameralara. Casper VIA F30 Plus’ın gerisinde dizayna Müsait formda yerleştirilmiş ve çok şık görünen 3’lü kamera bloğu bulunuyor. Buradaki anne kamera 50 MP çözünürlüğünde fotoğraflar çekebilirken, onun yanındaki kameralar da 2 MP derinlik sensörü ve 2 MP makro kamera olarak yer alıyor. Bu 3’lü sayesinde toplumsal medya paylaşımları için ayrıntı düzeyi Varlıklı fotoğraflar çekebiliyor, Meydan derinlikli kareler elde edebiliyor ve yakın plan sahneler kaydedebiliyorsunuz. Sınıfına nazaran çok yeterli görünen fotoğraflar çekebilen Casper VIA F30 Plus, arka kamerası ile Full HD görüntü kaydı da yapabiliyor. Telefonun ön kamerası da 8 MP halinde. Hoş selfie’ler çekebilen ön kamera ile Tekrar Full HD görüntü kaydı yapılabiliyor.

Kamera arayüzü de geniş seçenekler sunuyor. Casper VIA F30 Plus ile 50 MP çözünürlüğünde fotoğraf çekmek istediğinizde arayüzden 50 MP simgesine tıklamanız kâfi. Ayrıyeten AI, yani Yapay zeka dayanağı de var. Bunu seçerek kameranın ortam Fer kurallarına nazaran otomatik olarak en güzel sonucu almasını sağlayabilir ya da Pro modunu seçerek manüel ayarlamayı büsbütün kendiniz yapabilirsiniz. Burada daha pek Fazla seçenek var, onları da kurcalamanızı öneririz.

Sonuç

Casper VIA F30 Plus, konuşma ve iletileşme üzere standart telefon kullanımlarının yanı Dizi akıllı telefon tecrübesi yaşatabilen, sahip olduğu özelliklerle hem bütçeyi Fazla yormadan hem de uygun bir Eser isteyenlere hitap eden bir model olmuş. Performansıyla sınıfına pek uygun, oyun oynamak isteyenleri Geri çevirmeyen, sınıfına Müsait ölçüde güzel fotoğraf ve görüntüler kaydedebilen bir telefon. Şu Lahza 6 bin 999 TL fiyatla satın alınabiliyor.

Sponsorlu İçerik

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir