Casper VIA X30 Plus İnceleme

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Nis 22, 2023 Yorum Yok

Casper, VIA ailesinin yeni üyesi X30 Plus’ı geçtiğimiz günlerde duyurdu. Bu telefon merakla bekleniyordu ve sonunda satışa çıktı. Piyasaya çıkan en taze model olan X30 Plus, hoş ve şık tasarım ayrıntılarının yanı Dizi performansı, bağlantı yetenekleri, pil ömrü ve kameralarıyla dikkat çeken bir model. Pekala, ne üzere özellikleri var? Çabucak incelemeye başlayalım.

Evet, Casper VIA X30 Plus modeli, satın alacağı telefonun Hariç görünüşüne Ehemmiyet veren, akıllı telefon trendlerinin farkında olan, teknolojiyi takip eden herkese hitap ediyor. Telefonun öğrencilerden profesyonellere kadar pek Fazla kişinin ilgisini çarçabuk cezbedebilecek yapıda hazırlanmış tasarım ve teknik ayrıntıları var. Teknoloji modasına Ahenk sağlayabilen dizayna sahip bir akıllı telefondan beklenen her şeyi sunuyor. Âlâ fotoğraf ve görüntüler çekebilmek, istediğinde oyun oynayabilmek, NFC üzere yeni teknolojileri deneyimleyebilmek, çoklu uygulama kullanımlarında performans kaybı yaşamamak ve sahip olduğu geniş depolama alanı sayesinde binlerce fotoğraf ve görüntüden oluşan arşivini Daimi cebinde taşımak isteyenlere pek Müsait bir telefon.

Casper VIA X30 Plus Tasarımı Nasıl?

VIA X30 Plus’ı öncelikle dizaynıyla tanımaya başlayalım. Telefonun arka yüzeyi cam gereçten oluşuyor ve hakikaten hoş görünüyor. Telefonu şöyle elinizde devinim ettirdiğinizde, Etraf yansımalara nazaran Beden üzerinde Fer efektleri oluşuyor. Elimizde Platin Antrasit renk seçeneğiyle bulunan VIA X30Plus’ın ayrıyeten Platin Gümüş rengi de var. Telefonun arka tarafında köşede irili ufaklı lens dizaynıyla dikkat çeken kamera bloğu, ortada da Casper logosu yer alıyor.

Keskin kenarlara sahip olan telefon çok ince yapıda. 8.1 mm inceliğinde tasarlanan telefon, böylelikle pek ince ve şık bir model olmuş. Elde istikrarı uygun, lakin takdir edersiniz ki arka yüzey cam gereçten olduğu için biraz kaygan. Elde daha sağlam durması ve düşmelere / darbelere karşı ek dayanıklılık göstermesi için kutusundaki silikon kılıfını da kullanabilirsiniz. Silikon kılıfın kutu içeriğinden çıkması ek masraf yapmanızı engelliyor. Kutuda Öbür ekstralar da var. 30W’lık şarj aygıtı, USB-C kablosunun yanı Dizi Type-C girişli kulak içi kulaklık da kutuda hediye olarak bulunuyor. Bu sayede ekstra bir kulaklık satın almanıza gerek yok.

Casper VIA X30 Plus hakkında daha Çok bilgiye buradan ulaşabilirsiniz: https://www.casper.com.tr/telefon/casper-via-x30-plus

Telefonun etrafına baktığımızda, sağ kenarda ses ve Sıkıntı butonları yer alırken, alt kısımda ise SIM kart ve microSD kart çekmecesi, USB-C portu ve hoparlör mazgalı bulunuyor. Buradaki microSD kart çekmecesine 512 GB’a kadar kapasiteli microSD kartlarını takabiliyorsunuz. Telefonun hafızası da 256 GB. Böylelikle bu aygıtla elinizde neredeyse 1 TB’a yakın bir depolama alanı bulunuyor -ki bu da içinde binlerce fotoğraf ve görüntü bulunduran arşivinizi her Lahza yanınızda bulundurabileceğini manasına geliyor.

Bu ortada telefonun sağ tarafındaki Güç butonu birebir vakitte parmak izi sensörü olarak çalışıyor. Yan tarafa konumlandırılan bu parmak izi okuyucu sayesinde telefonda inançla Celse açabiliyor, uygulamalarınıza süratle erişebiliyorsunuz. Telefondaki Biricik Emniyet tekniği bu da değil. Ön kamera yoluyla Çehre tarama sistemi de bulunuyor. Bu sayede Yapay zeka teknolojisiyle süratli ve inançlı biçimde telefonunuzu açabiliyorsunuz.

Casper VIA X30 Plus Ekran ve İşletim Sistemi Detayları

Casper VIA X30 Plus’ın ekranı pek geniş. 6.5 inç büyüklüğünde Aka bir ekrandan oluşuyor. IPS panelin kullanıldığı ekran net bir ekran tecrübesi yaşatıyor ve renk derinliğiyle baktığınızda şad ediyor. Çözünürlüğü de hayli yüksek; 2400×1080 piksel düzeyinde. Ekranın parlaklığı 550 nite ulaşabiliyor; bu da Özellikle parlak güneş ışığı altında ekranı rahat görebilmenizi sağlıyor. Daha da ötesi telefonun ekranı 90Hz tazeleme suratına sahip. Böylelikle genel kullanımda daha sezgisel bir kullanım tecrübesi sunabiliyorken, oyun oynadığınız vakitlerde da daha akıcı bir grafik üretebiliyor.

Ekranın kıyı çerçeveleri de hayli ince hazırlanmış. Böylelikle 20:9 ekran boyutuna ve yüzde 89 oranında ekran – Beden oranına ulaşılmış. Telefonun ekranındaki sinematik görselliğin Olumsuz etkilenmemesi için ön kamera lensi nokta biçiminde sol tarafa pozisyonlandırılmış. Şayet Yeniden de çentik / delik üzere kamera manzarasından hoşlanmıyorsanız, bunu ekran ayarları kısmından kapatabiliyorsunuz.

Casper VIA X30 Plus, aktüel Android 12 işletim sistemini kullanıyor. Pek sade ve Yalın bir arayüzü bulunan telefonun işletim sistemi teması, stok Android temasına epeyce yakın. Bu sayede aradığınız her şeyi rahatlıkla bulabiliyor ve telefonda tam denetime erişebiliyorsunuz. Arayüz sirkülasyonları, uygulama ortasındaki geçişler pek süratli olurken, ekranı üstten kaydırarak ulaştığınız süratli ayarlar kısmında pek Fazla seçeneği bir ortada görebiliyorsunuz. Ekranı sağa çektiğinizde aktüel haberlere ulaşabiliyor, üst kaydırdığınızda ise bütün uygulama listesine erişebiliyorsunuz. Buradaki üstteki arama menüsünden süratlice istediğiniz uygulamaya erişmeniz de mümkün.

Bu ortada bahsetmemiz gereken Değerli bir uygulama da Casper’ın kendi uygulaması. Arayüzde göreceğiniz Casper uygulamasına girdiğinizde, aygıtın depolama, batarya, RAM ve sıcaklık bilgilerine süratlice erişebiliyor, servis noktalarını görebiliyor, varsa bir yanılgıyı süratlice Casper yetkililerine iletebiliyor, Jet Servis ve Turbo Servis seçeneklerine ulaşabililiyor, nihayet haberleri görüntüleyebiliyor ve Çayır Merkezi’ne erişebiliyorsunuz. Bu uygulama, Casper’ın müşterilerine verdiği değeri gösteriyor; hoş bir davranış.

Casper VIA X30 Plus Özellikleri ve Performansı

Şimdi gelelim Casper VIA X30 Plus’ın teknik özelliklerine ve performans notlarımıza. VIA X30 Plus’ın işlemcisi MediaTek Helio G99. 8 çekirdekli yapıda tasarlanan bu işlemci orta Sınıf akıllı telefonlar ortasında istek görüyor; yüksek performanslı çalışıyor ve stabil bir kullanım tecrübesi sağlıyor. 2.2 GHz ve 2.0 GHz frekanslarında çalışan işlemci çekirdeklerine ek olarak 6nm fabrkasyon süreciyle geliştirlen MediaTek Helio G99 optimum termal verimliliği sağlamak için içeriğinde MediaTek HyperEngine 2.0 Lite teknolojisi barındırıyor. Bu teknoloji sayesinde CPU, GPU ve belleğin akıllı ve dinamik idare, sağlanıyor, akıcı bir oyun performansı üretirken, daha az Güç tüketiyor.

Geekbench 6 testinde değerlendirdiğimiz VIA X30 Plus, buna Müsait sonuçlar aldı. Test sonucunda Biricik çekirdek performansında 721 puan, çoklu çekirdek performansında ise 2006 puan toplayan telefon, böylelikle çoklu uygulama kullanımları ve oyunlar için Dava bir grafik üretiyor. Bunda kuşkusuz telefonda kullanılan geniş RAM ölçüsünün da değeri bir oldukça büyük. Telefon fizikî 8 GB RAM’e ek olarak 8 GB sanal RAM kullanıyor. Yani depolama ünitesinin 8 GB’lık bir kısmını RAM olarak kullanabiliyor ve bu da şiddetli uygulama ve oyunlarda itici performans manasına geliyor. VIA X30 Plus’ın depolama ünitesi de az Evvel söylediğimiz üzere 256 GB kapasitesinde. Buna ek olarak microSD kart yoluyla 512 GB’a kadar olan microSD kartlarını takarak hafızayı bir oldukça artırabiliyorsunuz.

VIA X30 Plus, günlük kullanım için çok âlâ bir performans üretiyor. Kullandığımız müddet içinde pek Fazla uygulama kullanma fırsatı bulduğumu telefonun oyun performansı da uygun düzeyde. Periyodun en Fazla oynanan oyunlarından PUBG’yi çalıştırdığımız VIA X30 Plus’ta akıcı bir oyun tecrübesi elde etmeyi başardık. Böylelikle sıkı bir oyuncuysanız VIA X30 Plus Mesut edecektir.

Casper VIA X30 Plus hakkında daha Çok bilgiye buradan ulaşabilirsiniz: https://www.casper.com.tr/telefon/casper-via-x30-plus

Bu ortada genel kullanım noktasında telefonun Değerli olan 2 özelliği daha var. Bunlardan biri NFC dayanağına sahip olması. NFC kullanımı nihayet vakitlerde epey yaygınlaştı. örneğin en kolayından İstanbulKart’a Nakit yüklemek için direkt bankadan İstanbulKart hesabınıza Nakit aktardıktan sonra kartınızı telefonun arka yüzeyine dokundurarak karta Nakit yüklemesi yapabiliyorsunuz. Öte yandan bu özelliği öbür ödemelerde de kullanabiliyorsunuz. Temazsız ödeme prosedürlerini kullanıyorsanız epeyce işinize yarayacak bir özellik. Bir diğer özellik de VIA X30 Plus’ın çift SIM kart desteğini göstermesi oluyor. Böylelikle 2 çizginiz varsa, rahatlıkla bu telefonda kullanabiliyorsunuz.

Peki, telefonun pil ömrü ne kadar? VIA X30 Plus’ta 4600 mAh kapasitesinde batarya kullanılmış. Bu batarya, gün içinde çok kâfi bir pil ömrü sunuyor. Olağan kullanımlarda telefon rahatlıkla günü çıkartıyor; pil tasarrufu modunu kullanırsanız bir sonraki güne ulaşabiliyor. Şarj işi de epeyce süratli. Telefonda hızlı şarj desteği Mevcut ve kutusu içinde bulunan 30W süratli şarj cihazı da buna Müsait biçimde tasarlanmış. Bu şarj aygıtıyla VIA X30 Plus’ı şarj ettiğinizde yalnızca 30 dakika müddette bataryanın yüzde 60’ı doluyor, 80 dakikada ise tam kapasite şarj olabiliyor.

Casper VIA X30 Plus Kamera Özellikleri Neler?

Casper VIA X30 Plus’ın arka kameralarına geldiğimizde, burada 3 farklı lensin kullanıldığını görüyoruz. Bunlardan anne kameramı 50 MP ölçüsünde fotoğraflar çekebiliyor. Yüksek çözünürlükte fotoğraf çekmek istediğinizde, kamera ayarlarından 50 MP modunu etkinleştirmeniz kâfi oluyor. Telefonun gerisindeki öbür 2 kamera da 8 MP geniş açılı lens ve 2 MP bokeh kamerasından oluşuyor. Ön kamera da 13 MP formunda telefonda yer alıyor.

Telefonun kameraları Yapay zeka takviyesine sahip. Arayüzden bunu açıp kapatabiliyorsunuz. Böylelikle ekstra bir ayarlama yapmanıza gerek kalmadan, telefon sahneyi Etraf ışıklandırma şartlarına Müsait olarak hazırlayabiliyor ve en Müsait çekimi yapabiliyor. Ayrıyeten Yine üst taraftan seçebileceğiniz farklı filtre paletleri Mevcut ve Tekrar ek seçenekler ortasında Güzellik Görüntüsü, Panorama, Yavaş Çekim ve Pro modu üzere sıkça kullanılabilecek kamera modları yer alıyor.

Telefonun fotoğraf kalitesi çok tatmin edici düzeyde; sınıfına Müsait ölçüde fotoğraflar üretebiliyor. Bokeh seçeneğinden arka planı bulanık fotoğraflar çekebiliyor, özne ile ortasında derinlik farkı yaratarak sujeyi öne çıkartabiliyorsunuz. Yeniden Portre modunda da selfie fotoğraflarınızda misal etkiyi yaratabiliyorsunuz. Bu ortada hem ön hem arka kamera ile Full HD görüntü kaydı yapılabildiğini de söyleyelim.

Sonuç

Evet, Sonuç olarak değerlendirdiğimizde Casper VIA X30 Plus, özellikleriyle orta Sınıf akıllı telefonlar ortasında pek tatmin edici bir model olmuş. Güzel yetenekleri Mevcut ve bunları hoş bir dizaynla sunuyor. Şayet şu sıralar orta Sınıf bir akıllı telefon arayışınız varsa değerlendirebilirsiniz. Telefonla ilgili daha Çok bilgi bulabilmeniz için linkini de aşağıya bırakıyoruz; oradan bakabilirsiniz.

Casper VIA X30 Plus hakkında daha Çok bilgiye buradan ulaşabilirsiniz: https://www.casper.com.tr/telefon/casper-via-x30-plus

Sponsorlu İçerik

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir