Çocuklar İçin İnternet

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Eki 27, 2022 Yorum Yok

İnternette farklı yaş kümelerine hitap eden sayısız site bulmanız mümkün. Büyükler için haber siteleri, bilgi kaynakları, araştırma sonuçları, iş fırsatları… Küçükler içinse masallar, hikayeler, oyunlar ve fotoğraflarla dolu siteler…

İnternetteki en şirin ve cıvıl cıvıl siteler daima çocuklara yönelik olanlardır. Bilgi çağında çocukların bilgisayar ile tanışma yaşı giderek düşüyor. Bu sayede o minicik elleri, birçok vakit daha kalem tutmadan klavye ile tanışıyor. Böylelikle hem bilgisayar karşısında hoşça vakit geçiriyorlar, hem de bilgisayar ve teknolojiyi küçük yaşta tanımaya başlıyorlar.

Teknolojinin daima olarak geliştiğini düşünecek olursak, bu durumun artık bir mecburilik haline geldiğini de anlayabiliriz. Zira bugünün küçükleri büyüdüklerinde, iş hayatların da bilgisayar kullanıyor olacaklar. Velhasıl çocuklar bilgisayar ve interneti ne kadar çabuk öğrenirlerse, gelecekteki muvaffakiyetleri da tıpkı oranda yükselecektir.

Bu kısımda büsbütün çocuklara ayrılan özel sitelere göz atacağız. İşte karşınızda internetin en renkli siteleri…

Atlı Karıncam – Afacan Çocuk

www.atlikarincam.com

“Bu siteye büyükler giremez!”. Bu unsur doğrultusunda hazırlanmış olan sitenin tasarımı, daha çok bir lunaparkı andırıyor. Ziyaret etmek istediğiniz kısma ulaşmak için sayfanın ortasındaki fotoğraftan yardım almalısınız. Zira bu şirin fotoğraf, sitede yer alan tüm kısımlar için irtibatlar içeriyor.

www.afacancocuk.com

İşte tam çocuklara nazaran bir site. “afacancocuk.com” adresinde oyunlar, bulmacalar ve fotoğrafların yanı sıra eğitim kısımlarına de yer verilmiş. İlkokul ve okul öncesi kısımlarındaki yararlı bilgiler hem çocukların hem de ailelerinin ilgisini çekeceğe benziyor. Ayrıyeten siteye üye olan çocuklar, yeni arkadaşlıklar da kurabilirler.

Bilim Çocuk – Altın Çocuk

www.biltek.tubitak.gov.tr/cocuk

Tamamen bilim mevzuları üzerinde ağırlaşan Bilim ve Teknik Mecmuası’na göz attıysanız, mecmua içerisinde “Bilim Çocuk” isimli küçük bir kısım bulunduğunu kesinlikle fark etmişsinizdir. Çocuklara bilimi sevdirmek maksadıyla hazırlanan bu kısım, internet üzerinde de yayınlanıyor.

www.altincocuk.com

Altın Çocuk Mecmuası’nın resmi web sitesi, büsbütün çocuklara yönelik bir içeriğe sahip. Müzik, oyunlar ve boyama kısımları çabucak dikkat çekiyorlar. Sitede tüm bunlara ek olarak çocukların kendilerini özgürce söz edebilecekleri “Serbest Kürsü” isimli bir kısma de yer verilmiş. Ödüllü test kısmı ise hayli etkileyici.

Çocukça – Harry Potter

www.cocukca.com

Çocukça bir site arıyorsanız bu adres tam size nazaran. Miniklerin güzeline gidecek pek çok farklı ve eğlenceli kısma sahip olan site, en değerli bahis olan eğitimi de unutmamış. Bilim köşesine göz atmayı da katiyen ihmal etmemenizi öneririz.

www.harrypotter.gen.tr

Son vakitlerde tüm çocukların sevgilisi haline gelen Harry Potter da, kısa müddette internet üzerinde kendine yer edinmeyi başardı. İşte Harry Potter hayranlarının merak ettikleri çabucak her türlü bilgiyi bulabilecekleri kapsamlı bir site.

Pokemon – Dikkatli Çocuk

www.pokemon.gen.tr

Pokemonlar televizyonlarda yayınlanmaya başladığından beri çocukların en sevdiği çizgi kahramanlar haline geldiler. Bu durumda Pokemon severlerin internet üzerinde bir ortaya gelmelerine de şaşırmamak lazım. İşte hoş bir örnek…

www.dikkatlicocuk.com.tr

Kazalara karşı bilinçlendirme kampanyası kapsamında hazırlanmış olan “dikkatlicocuk.com.tr” sitesinde güvenlik ve kazalar konusunda bilgiler yer alıyor. Site, alınması gereken her türlü önlemi eğlenceli bir biçimde aktarıyor.

Anne Çocuk – Netbul Çocuk

www.annecocuk.com

İnternet üzerinde çocuklar için hazırlanmış sitelerin yanı sıra, çocuklarına ehemmiyet veren aileler için hazırlanmış siteler bulmanız da mümkün, “annecocuk.com” da bu sitelerden birisi. Sayfalar ortasında son derece faydalı bilgilere yer verilmiş.

web.netbul.com/cocuk

“netbul.com” internet portalı da çocukları unutmamış… Portalın çocuklara ayrılmış kısmında müzik kutusu, fotoğraf yapalım ve kahramanlar geçidi üzere eğlenceli kısımlara yer veriliyor. Ayrıyeten sitede sanal günlük servisi de bulunuyor.

Fun School – Renkli Matematik

www.funschool.com

Anaokulu öğrencilerine ve ilköğretim düzeyindeki çocuklara yönelik yüzlerce oyuna bu adresi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Ana sayfada en çok oynana 10 oyunun küçük bir listesi bulunuyor. Lakin site içeriğin büsbütün İngilizce olduğunu da belirtmeliyiz.

www.matokulu.com

Bazı çocuklar oyun oynamak yerine daima öğrenmeyi tercih ederler. İşte bilimi, eğitimi ve öğrenmeyi seven çocuklar için hazırlanmış kıymetli bir site. Yüklü olarak tahsile yer veren site, ödüllü yarışları ile ziyaretçileri ortasında tatlı bir rekabet yaşatıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir